REKLAMA

Połączone posiedzenie komisji RM. Projekty uchwał oraz interwencje mieszkańców (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Pod przewodnictwem Edwarda Sabika zebrali się na połączonym posiedzeniu komisji radni RM w Brzozowie. Porządek posiedzenia liczył trzy punkty. Dotyczyły one zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, projektów uchwał, które będą procedowane na najbliższej sesji oraz pilnych spraw zgłaszanych przez mieszkańców gminy.

Najpierw radni pozytywnie zaopiniowali projekty uchwał w sprawach: maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy Brzozów oraz zasad usytuowania na terenie gminy Brzozów miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Druga część została poświęcona na opiniowanie materiałów na najbliższą sesję. Uchwały referowali: burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, jego pierwszy zastępca Stanisław Pilszak, skarbnik gminy Ewelina Pilszak i naczelnik wydziału inwestycji Edyta Kuczma.

Natomiast w punkcie trzecim radni przedstawiali bieżące sprawy i problemy zgłaszane przez mieszkańców. Dotyczyły one – jak zazwyczaj – spraw związanych ze stanem dróg i chodników (Kijowiec w Górkach, skrzyżowanie dróg wojewódzkich w Grabownicy, budowy ulic Krętej i Kołowej, kontynuacji chodnika przy ul. Chopina, ul. Górnej, ul. Kwiatowej i ul. Reymonta).

Radni podziękowali za remont kładki na Stobnicy. Mówiono też o uporządkowaniu pobocza ul. Zdrojowej, szkodach wyrządzanych przez bobry i renowacji pomnika w Grabownicy Starzeńskiej.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: DK

23-04-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

widok na ulicę Bielawskiego !2018-04-24 16:17:32
0 0
Radni !!! czy handlarze którzy sprzedają 'wszystko' na ulicy Bielawskiego majtki, ziemniaki, kwiatki, kapustę, itp, to WIZYTÓWKA BRZOZOWA ? już woleliśmy stary "bałagan" tj. zielony rynek, który był w miejscu aktualnej hali targowej ! PYTAMY WAS !!! DLACZEGO CI WSZYSCY HANDLUJĄCY NIE SPRZEDAJĄ W NOWEJ HALI ? taki chyba był cel tej budowy ??? CZY TAK MA WYGLĄDAĆ MIASTO BRZOZÓW ? na trawnikach w centrum BAZAR !!! czy jest jeszcze jakieś miasteczko na Podkarpaciu z bazarem na trawnikach ?
ciekawe2018-04-24 16:42:00
0 0
Czy pierwszy zastępca Stanisław Pilszak i skarbnik gminy Ewelina Pilszak to nie czasem jakaś rodzina czy zbieżność nazwisk?
mieszkaniec2018-04-24 17:15:16
0 0
Ewelina to synowa Staszka Pilszaka
mieszkaniec Grabownicy2018-04-26 11:10:21
0 0
Zabiegi ze strony radnych Grabownicy mające na celu renowację pomnika , zbudowanego na cześć żołnierzy sowieckich jest odzwierciedleniem stanu umysłów tych ludzi , a może nieszczęśni zapomnieli ze Polska była pod okupacją ZSRR.Wam "kury szczać prowadzać , a nie politykę robić"jak powiedział marszałek Piłsudski.Wiedzy historycznej zero , wiedzy ekonomicznej jeszcze mniej .Najważniejsze , aby być we wszystkich stowarzyszeniach i organizacjach ,łącznie z radą duszpasterską i urabiać sobie elektorat , łącznie z uzyskaniem poparcia księdza proboszcza , który jak twierdzi sołtys nie chce ogłosić kiedy będzie zebranie wiejskie , ale za to ogłasza ile burmistrz Brzozowa "dał" na organistówkę.Tylko nieświadomi mieszkańcy nie zdają sobie sprawy , że , aby "dać" najpierw trzeba zabrać w postaci zawyżonych podatków i op[łat lokalnych. .W Grabownicy , jak wiemy jedną z funkcji społecznych sprawuje były funkcjonariusz byłego Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Krośnie , który był widziany wśród obrońców niedawno zburzonego w Jabłonkach pomnika Świerczewskiego -sowieckiego generała w polskim mundurze.Tęsknota za PRL -em ludzi , reprezentujących Grabownicę jest jak widać wielka.