REKLAMA

Przedświąteczne przejmujące widowisko w Zmiennicy (ZDJĘCIA)

ZMIENNICA / PODKARPACIE. W sobotę 23 marca br. w Domu Strażaka w Zmiennicy odbyła się inscenizacja Misterium Męki Pańskiej, w której wystąpili miejscowi nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Wydarzenie to inicjuje spotkania świąteczne w naszej gminie, organizowane przez Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego.

Misterium otworzył Dyrektor szkoły Jan Piotrowski. Następnie przy wypełnionej po brzegi sali, aktorzy zaprezentowali półtoragodzinny występ, który otworzyła scena kuszenia Jezusa na pustyni, a zwieńczył obraz ukazania się zmartwychwstałego Chrystusa Marii Magdalenie. Wspaniała gra aktorów, piękna dekoracja i stroje oraz poruszająca muzyka, sprawiły że widowisko było emocjonalnym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych. Wyraz wzruszenia i uznania dla występujących wyrazili Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński i miejscowa Radna Rady Miejskiej w Brzozowie Urszula Tesznar.

Po zakończeniu Misterium, osoby zgromadzone na wydarzeniu udali się na przygotowany przez Radę Rodziców poczęstunek, który ufundował Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński. Dziękujemy inicjatorom wydarzenia, którzy już drugi rok z kolei wkładają ogrom pracy w przygotowanie inscenizacji.

Serdecznie zapraszamy na Wielkanocne Spotkania Świąteczne w Gminie Brzozów, które odbędą się od 5 do 14 kwietnia br.

źródło: UG Brzozów


28-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: