REKLAMA

Walczyli dla Olivii! 550 osób zarejestrowało się w banku dawców szpiku (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. 550 osób zarejestrowało się w Banku Dawców Szpiku podczas akcji, która odbyła się w niedzielę 22 bm. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. W ten sposób szukano dawcy dla chorej na zespół mielodysplastyczny 13-letniej Olivii Barabasz.

W ciągu kilku godzin w placówce zgłosiło się kilkaset osób, pragnących pomóc dziewczynce. W kolejce stanęli zarówno młodsi jak i starsi. Zainteresowanie akcją, jak podkreślają organizatorzy, przerosło ich oczekiwania.

Z kolei w Parku Jordanowskim tłumy ludzi bawiły się podczas koncertu charytatywnego pod hasłem Wszyscy wspólnie walczymy z Olivią. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Brzozowa Józef Rzepka. W programie, który poprowadzili Michał Preisner i Ola Władyka znalazły się zarówno występy zespołów jak i solistów. Zaśpiewali m.in. Marta Bujalska w duecie z Michałem Szubą, Ania Dąbrowska czy raper Leno oraz wielu innych wykonawców. Na scenie w różnorodnych układach choreograficznych zatańczyły też dziewczynki z zespołów Tamitu, Cantabile oraz Gest-u. Swoje talenty artystyczne zaprezentowali zarówno uczniowie jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Wystąpiły również maluchy z brzozowskich przedszkoli samorządowych. Zdecydowanie jednak najbardziej widowiskowym i oczekiwanym punktem koncertu był występ Roksany Węgiel – zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. Chętnych dzieciaków po autografy nie brakowało. Na scenie pojawiła się też w solowym projekcie – wokalistka zespołu Brathanki Aga Dyk. Podczas koncertu przeprowadzana została również pogawędka dotycząca przeszczepów.  Prelekcję wygłosił ordynator Oddziału Hematologii Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie doc. dr hab. n. med. Andrzej Pluta. Podkreślał, że bycie dawcą jest całkiem bezpieczne oraz zachęcał zgromadzonych do rejestracji.

W czasie trwania koncertu dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się przygotowane stoiska, szczególnie kącik niespodzianek. Swoje wypieki serwowały też panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Grabownicy Starzeńskiej, Humnisk oraz Przysietnicy. W akcję  zaangażowali się także brzozowscy policjanci i ratownicy medyczni. Do Brzozowa specjalnie dla Olivii przyjechali też ratownicy Bieszczadzkiego WOPR-u. W pomoc dla dziewczynki włączyli się brzozowski Darmed oraz Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak, której wolontariusze zbierali datki do puszek.

Z kolei w godzinach przedpołudniowych na brzozowskim stadionie rozegrany został charytatywny turniej piłki nożnej. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Sportowe Orzełki Brzozów. W rozgrywkach wzięło udział kilkudziesięciu młodych piłkarzy. Każdy z nich miał jeden cel – grać dla Olivii.

W pomoc dla Olivii włączyła się cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie. Zaangażowanie wszystkich, od rozentuzjazmowanych uczniów, poprzez rodziców po nauczycieli, było widoczne na każdym kroku. Każdy wkładał całe serducho w przedsięwzięcie, które miał do wykonania. Do społeczności szkolnej w Brzozowie, dobro powróci na pewno i to z dwojoną siłą.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie wszystkim ludziom o wielkich sercach, którzy przyszli, by pomóc Olivii. Wyrazy wdzięczności kierują też pod adresem burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki oraz wszelkich osób, dzięki którym zarówno koncert jak i turniej mógł się odbyć.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: NP

23-04-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
walczyli-dla-olivii-550-osob-zarejestrowalo-sie-w-banku-dawcow-szpiku-zdjecia-00e7ts