Miasto zmieniło lokalizację PSZOK i oczyszczalni. Ale znowu są protesty (FILM)


BRZOZÓW / PODKARPACIE. Rzadko zdarza się aby sale sesyjne danych gmin były świadkami takich scen jakie rozegrały się wczoraj (28 lutego) podczas sesji Rady Miejskiej w Brzozowie.

Punktem zapalnym stała się uchwała, która zakładała ”zamianę nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Brzozów”. Na przejętej przez gminę działce od prywatnego właściciela, miałaby powstać oczyszczalnia ścieków, kompostownia oraz PSZOK. Mieszkańcy ulicy Jakla Wielka chcieli wyrazić swój sprzeciw tej lokalizacji, która znajduje się w sąsiedztwie ich zabudowań.

Mieszkańcy na udzielenie głosu czekali ponad 3 godziny

Mieszkańcy na udzielenie głosu czekali ponad 3 godziny

Radny Szymon Stapiński złożył wniosek, aby punkt dotyczący zamiany działek zdjąć z porządku obrad. Nie miał on jednak przełożenia w głosowaniu radnych, którzy wniosek odrzucili.

Mieszkańcy przybili na sesję nie kryli swojego niezadowolenie, przede wszystkim dlatego, że decyzja zapadła bez społecznych konsultacji.

Radny Stanisław Niedzielski poprosił przewodniczącego, aby ten udzielił głosu przybyłym mieszkańcom. Niewzruszony Edward Sabik, nie dopuścił ich jednak do głosu. Kilkanaście minut później radni niejednogłośnie przyjęli uchwałę.

Delegacja mieszkańców cierpliwie czekała. Po ponad trzech godzinach, już po fakcie, udzielono głosu mieszkańcom. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

DYSKUSJA PODCZAS SESJI – CZ. 1

DYSKUSJA PODCZAS SESJI – CZ. 2
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Burmistrz Brzozowa w sprawie PSZOK: Nie będziemy działać przeciwko mieszkańcom (FILM, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW: Mieszkańcy obawiają się punktu zbiórki odpadów. Samorząd zapewnia, że będzie to bezpieczne

Miasto Brzozów tworzy punkt selektywnej zbiórki odpadów. Czy przy okazji zniszczy przedsiębiorcę? (FILM)


Komentarzy: 112 do “Miasto zmieniło lokalizację PSZOK i oczyszczalni. Ale znowu są protesty (FILM)”

 1. iza pisze:

  na tych filmach widać że władza lekceważy mieszkańców – i to ma być samorząd?

  Nie dopuścić mieszkańców do głosu? i musieli czekać 3 godziny

  • bardzo dobry film pisze:

   dlaczego burmistrz Brzozowa tak postępuje?

  • Pan przewodniczacy skonsultował na zapleczu? pisze:

   i doszli do wniosku że sesje trzeba jak najszybciej bez względu na wszystko przerwać i nie dać się wypowiedzieć mieszkańcom?

  • Mieszkaniec pisze:

   Mieszkancy Jakli Wielkiej i Brzozowa przy nastepnych wyborach jak pojdziecie do urn to wybierzcie nowego Burmistrza i nowe wladze lokalne bo ten Burmistrz dba tylko Przysietnice a nie o Brzozowian.

 2. wywalić wszystkich z rady i urzedu pisze:

  50+ co co wszyscy do wymiany. młodych tzreba co myślą a nie chce rządzić i pamiętać ludzmi

  • daro pisze:

   zgadzam sie ze wszyscy 50+ a reszta to rodzina ,znajomi ,zieciowie ,itd .jednym slowem rasa panow(-: .pieniedzy nie ma na nic ale pan burmistrz asystenta potrzebuje i na to sa pieniadze .ZALOSNE

  • daro pisze:

   paru emerytow ktorzy powinni juz odpoczac zabralo sie za wladze .panowie dopusccie mlodsze pokolenie ktore jest bardziej na czasie wy juz swoje zrobiliscie zajmijcie sie wnukami .a smieszne jest to ze wiekszosc to byli nauczyciele (dorobkowicze ) ktorym wiecznie malo i malo .tam gdzie niedlugo bedziecie liczy sie czyste sumienie panowie i panie emeryci .

 3. most pisze:

  Ale w czym problem ? gdzieś śmietnik i oczyszczalnię trzeba umieścić ! jak to sobie wyobrażacie mieszkańcy Brzozowa ? że niby gdzie te smrody będą ?

  • Ale ludzi do głosu dopiscic pisze:

   wszystko ok. gdzieś trzeba. tylko ludzi też trzeba słuchać! przede wszystkim!

  • Iga pisze:

   Gdzieś musi być, ale przy ujęciu wody dla całego miasta Brzozowa, w pobliżu domów, w tak urokliwym terenie z miejscami o historycznym i religijnym znaczeniu????? Jakby w gminie Brzozów nie było „szczerych pól”.

  • Ja pisze:

   Człowieku wiesz o czym piszesz? Inaczej byś mówił gdyby ci te smrody pod domem odprowadzali, żenada

 4. Romus pisze:

  Ja troszkę poza tematem choć w sumie w temacie.
  Chciałem Ogromnie,Serdecznie podziękować mieszkańcom ul.Osiedlowej za to,że się dzielą smrodem z pieców w których palą sklejki i plastyki! Ludzie! K…wa my tutaj tez żyjemy!!!Nie stać was naprawdę na to by oddać pozostałości po zajęciach hobbystycznych do śmieci gdzie będą zutylizowane przez MPGK???
  Drodzy państwo K.~?! Cieplej wam?Otwórzcie sobie okna i wdychajcie swój smród z lakierów i sklejki !nie wyręczajcie przepompowni w truciu okolicy ZAPACHAMI KTÓRE NAS UŚMIERCAJĄ.DZIĘKI WAM SĄSIEDZI UMIERAJĄ NA RAKA!!!! WSTYD! KIEDY KTOŚ W KOŃCU ZAREAGUJE NA TRUCIE OKOLICY PRZEZ TYCH LUDZI???PRZECIEŻ OD LAT TRUJĄ!ILE JESZCZE ? JAK DŁUGO ?

 5. obsewator pisze:

  AROGANCJA WŁADZY W WYDANIU PANA SABIKA SIĘGNĘŁA ZENITU
  JAK KTOŚ TAKI MOŻE BYĆ REPREZENTANTEM WYBORCÓW !!!!!
  MOŻE BY TAK NA POCZĄTEK POZBAWIĆ GO WYNAGRODZENIA ZA TAKIE ZACHOWANIE< WSTYD PANIE BYŁY PEDAGOGU NIC ZYCIE NIE NAUCZYŁO PRZYKRO PATRZEĆ !!

 6. demokrata pisze:

  Boguś , co do OBYWATELA SABIKA nie myliłeś się ,sam nie potrafił nawet zdecydować co robić, tylko się musiał szefa RZ…I zapytać jak postąpić.

  • ber pisze:

   A ja uważam że jest super ! prawie największe bezrobocie w kraju ! smog też był super ! niech ludzie palą śmieci skoro bieda (bezrobocie) taka w Brzozowie, że ich nie stać na węgiel ! będzie super z tą oczyszczalnią ! w końcu gdzieś te syfy…trzeba filtrować, a jak komuś nie pasuje lokalizacja to można się wyprowadzić…a radnych i trzech burmistrzów SAMI SOBIE WYBRALIŚCIE ! do kogo te pretensje ? a tak w ogóle to skąd ten pan wiceburmistrz ? przecież o ile mnie pamięć nie myli był kontrkandydatem obecnego burmistrza, startował chyba z list starostwa ?

 7. Szaman pisze:

  Establishment brzozowski trzyma się w najlepsze. Robią co chcą. Radnym dają pracę, stanowiska oraz funkcje w radzie w zamian za bezrozumne głosowanie. Zaczątki opozycji z ubiegłych wyborów przekupili stanowiskami (wiceburmistrz D.K oraz asystent burmistrza A.SZ., którzy mieli wprowadzić nową jakość w Brzozowie sprzedali się do reszty rozmieniając się na drobne). Jedyny radny SZ.S trzyma się jeszcze pytanie jak długo? Za rok wybory i już propaganda działa tak aby stary układ został przy władzy. Najlepiej mnożyć stanowiska kierownicze i przejadać pieniądze podatników w ogóle nie licząc się z ich zdaniem. Ludzie otwórzcie oczy niech za rok się skończy władza głucha wciąż na głosy ludu.

  • Ant pisze:

   skończy się władza głucha a zacznie SZAMANIZM, dobre, a głoś ludu to pewnie tęsknota za starym systemem, jego reprezentantem jest radny N /a nie on się przemienił, teraz jest opozycjonistą/

  • Do Ant pisze:

   Było już kilku takich w historii, co ludziom wmawiali, że władza GŁUCHA bez poszanowania jednostki jest dobra…

  • Korea pisze:

   Czy aby nasz establishment nie jest po szkoleniu w Korei Pôłnocnej?

  • Do Korea pisze:

   Nie, oni tak się zachowują przed szkoleniem. Na szkolenie dopiero się wybierają…..

  • Mieszkanka Brzozowa pisze:

   Inwestycje planowane przez burmistrza i radnych gminy Brzozów są przeciw ludziom i z lekceważeniem ludzi.
   Jednak ludzie też działają przeciwko samym sobie i przeciwko sąsiadom. Wystarczy w godzinach popołudniowych, wieczornych i nocnych przejść się ulicą Tysiąclecia. Kominy dymią różnymi kolorami, smród nie do wytrzymania, nie można otworzyć drzwi domu, czy okna, bo ten smród pojawia się w domu.
   Latem każdy dom oddaje co 2 tydzień minimum 1 worek plastików, 1 worek papierów, 1 worek śmieci zmieszanych. Od jesieni wiele domów nie oddaje nic!!!!! nawet śmieci zmieszanych. Nie produkują????? PALĄ!!!!! stąd koszmarny smród w samym centrum powiatowego miasta Brzozowa.

  • Magdalena pisze:

   Ludzie dajcie juz spokoj. Oczyszczalnia powstanie tu czy w innym miejscu. Dajcie spokojnie pracowac Panu Burmistrzowi i jego wspolpracownikom. Pozdrawiam!!!

  • Obserwer pisze:

   żałosne i żenujące sami sobie taką władze wybrali i ta władza teraz R…a ich w D..e hahahahaha i za rok dalej tych samych wybiorą bo zamydlą im oczy !!!!

  • Ja pisze:

   Nasi włodarze nie liczą się z mieszkańcami, zawsze tak było, jak powstawała oczyszczalnia na borkówce, obiecywali ze będzie można pić wodę z rury którą odprowadzają do Stobnicy. Dlaczego pan Jara który obiecywał super ekologiczna oczyszczalnie ścieków teraz się tej wody nie napije…? Jedno wielkie kłamstwo, tak funkcjonuje nasza władza, nie wierzcie w ani jedno słowo, które mówią. Dla nich liczy się tylko stan prywatnego konta a nie dobro mieszkańców

  • Ja pisze:

   Bardzo dobrze ujęte, tylko puki co to urzędnicy nie liczą się z mieszkańcami, dla nich ważniejsze są pełne kieszenie niż dobro mieszkańców , to jest żenujące

 8. studentkaOpole pisze:

  Zachęcam do wypełnienia krótkiej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię m.in. na temat 500+. Odpowiedź na tych kilka pytań zajmie 2 minutki 😉

  Z góry dziękuję

  https://goo.gl/iQqiPk

 9. KARdian pisze:

  Niestety ale wielu ludzi czeka na tą kanalizację i jest to problem globalny, ale „Lokalni przedsiębiorcy” nadal nie pozwalają na realizację tej inwestycji ( ). Jak można tak dłużej ?????
  Czy każdy będzie się bronił swoimi interesami??????

  • Anonim pisze:

   KARdian to może wybudują to 280 metrów od Twojego domu? Co ty na to? Tu nie chodzi o przedsiębiorcę, chodzi o zwykłych ludzi, którzy tam mieszkają.

  • KORdianie pisze:

   Sprzedam dom na Jakli w bliskiej odległości od planowanego PSZOKU. Może skusi się szanowny pan???

 10. Rejtan pisze:

  Brzozowiacy! Ktoś kilkadziesiąt lat temu spieprzył zachodnią część Brzozowa, lokalizując tam wysypisko śmieci, które skaziło najpiękniejszy teren Brzozowa na kilkadziesiąt lat. Obecnie Rzepka chce bezpowrotnie spieprzyć wschodnią część Brzozowa, budując oczyszczalnię i wysypisko śmieci. Jeśli obiecał Przysietnicy wybudowanie kanalizacji przed wyborami 2018, to niech zlokalizuje oczyszczalnie w Przysietnicy. Jest wiele alternatywnych rozwiązań, choćby oczyszczalnia w Grabownicy, która przyjmuje ścieki z gminy Dydnia ( Niebocko, Grabówka), dlaczego nie może przyjąć ściegów z Przysietnicy? Dlaczego władza nie rozmawia na ten temat z ludźmi. Może chodzi o intratny interes z zamianą działek

 11. Rejtan pisze:

  Co do smogu, całkowita racja. W innych miastach Podkarpacia władza chce i potrafi zadbać o zdrowie mieszkańców. W przeciwieństwie do władz Brzozowa. W kilku miastach Podkarpacia, choćby Rymanów, Jasło, funkcjonują stałe urządzenia do pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Wystarczy złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego i otrzymać sporą dotację na ten cel. Jest również możliwość interwencji w ochronie środowiska i skorzystania z mobilnych urządzeń do pomiaru smogu. W Brzozowie nie tylko w zimie, ale również latem nie można wieczorem otworzyć okna ani pospacerować. Przecież za zdrowie mieszkańców odpowiada burmistrz, który nic w tym temacie nie robi. Notabene, koszt stałego urządzenia do pomiaru smogu wynosi tyle, co roczna pensja jednego zbędnego wiceburmistrza, czy asystenta.

 12. Rejtan pisze:

  Obraz obecnego Brzozowa to cuchnąca oczyszczalnia w środku miasta, skażony teren na Zdrojowej, wszechobecny smog, a w przyszłości druga oczyszczalnia i wysypisko. Ponadto, nie ma gdzie zaparkować samochodu w centrum. Petenci chcący załatwić sprawę w urzędach muszą parkować obok szpitala lub Biedronki. Za parkowanie obok ratusza sypią się słone mandaty.Przy Placu Grunwaldzkim, gdzie miał być parking i boksy dla handlujących producentów zdrowej żywności wybudowano szmateks. Najlepsza działka gminna w mieście pod duży parking miejski, przy ulicy Kościuszki poszła za bezcen w prywatne ręce. Należy dodać do tego kadrową patologię w urzędzie- 3 burmistrzów, 2 skarbników, 3 radców prawnych i asystent burmistrza. Do tego totalny marazm w sporcie i kulturze. To wszystko ” zasługa” dobrego gospodarza.

 13. TOMEK pisze:

  Pani Sekretarz pytana 2 razy przez Radnych na jakich zasadach pracują portale internetowe na sesjach RM, nie udzieliła w tym temacie żadnej odpowiedzi. Powszechnie wiadomo, że portal INFOPODKARPACIE robi to za darmo- BRAWO! Podobnie jak brzozow24. Natomiast kamerzysta pracujący dla urzędu pobiera wynagrodzenie. Przecież w urzędzie funkcjonuje wydział promocji i każdy z pracowników potrafi trzymać kamerę w ręce. Jeśli nie, to co tam robi?

 14. BHO pisze:

  Spoglądam na to wszystko i odniosę się do kilku spraw, sesji i komentarzy, mianowicie:
  1. Czy nie można wybudować oczyszczalni i PSZOK na działce nr 4135 lub razem 4411, 4412, 4413? To tylko 2 propozycje, można podać ich więcej ale uważam, że powinni to zrobić UM. Tutaj można spojrzeć gdzie te działki są http://www.portal.gison.pl/brzozow/
  2. Oczyszczalnia na działce nr 55/18 i PSZOK na działce nr 56 są złą lokalizacją (ujęcie wody dla miasta, walory turystyczne, bliskość zabudowań i kilka innych).
  3. Arogancja władzy jest w Brzozowie tak wielka jak „drzewo” układów w gminie począwszy od pracujących skończywszy do dostawcach kruszywa na mostki do domostw. Przewodniczący Rady Miejskiej Edward Sabik panoszy się jakby był we własnym domu.
  4. Pan, który zabrał głos na końcu filmiku bardzo nieładnie obraził Pana Sabika. Nie w ten sposób proszę Pana. Nie tym językiem.
  5. PSZOK i oczyszczalnia nie powstała na działce 58/17 dlatego, że właścicielowi firmy Polikat nie odpowiadało sąsiedztwo tych inwestycji. Do tego dołożyli się mieszkańcy WM Nowy Widacz i Brzozowa oraz firma Pieniny czyli Pan Tomasz Bocheński.
  Przecież sąsiad sąsiadowi po starej znajomości nie zrobi nic złego (Burmistrz był kiedyś sąsiadem Pana Pietryki). Nie można przecież popsuć takiego układu gdyż tak duży pracodawca jakim jest Polikat przyda się kiedyś Burmistrzowi a i Polikatowi potrzebna jest przychylność miasta.
  6. Opozycja nie poradzą sobie przy „ogniu” ze strony układu który istnieje. Aby to zmienić trzeba już dzisiaj zacząć działać w kierunku ty aby w następnych wyborach zmienić choć cześć „układu”. Wtedy w następnych wyborach za 5lat będzie można myśleć z konkretnych zmianach.

  • Do BHO pisze:

   Trafne spostrzeżenia.

  • Woda pisze:

   Ludzie nie rozumiecie, że budowa oczyszczalni ścieków, kompostowni i PSZOK przy ujęciu wody i studniach dla miasta Brzozowa, to sprawa nas wszystkich. Pamiętacie bakterie w wodzie w październiku??? Czy kogoś obchodzi nasze zdrowie?

  • Studnie pisze:

   Oczyszczalnia ścieków, kompostownia, PSZOK przy ujęciu wody???!!! Na styku z Wschodniobeskidzkim Obszarem Chronionego Krajobrazu???!!! Na Jakli Wielkiej zlokalizowane są bardzo wydajne studnie dla Brzozowa. Źródeł wody nie ma w naszym regionie wiele. Kiedy nauczymy się szanować najważniejszy zasób naturalny na ziemi-wodę?

  • bho odp pisze:

   nawet nie wiesz o czym piszesz człowieku ha ha

 15. POBUDKA !!! pisze:

  Ludzie obudźcie się !
  Budowa PSZOK-u, kompostowni i oczyszczalni ścieków przy ujęciu wody dla Brzozowa dotyczy nie tylko mieszkańców Jakli Wielkiej. Nie rozumiem dlaczego nie protestuje Widacz, i mieszkańcy tej części miasta, którzy używają wodę z Jakli. Prawda, smrodu mieć nie będziemy, ale możemy mieć gorzej. Zapraszam do obejrzenia dokumentu pani Jaworowicz SPRAWA DLA REPORTERA-SEPSA Z KOMPOSTOWNI?-https://www.youtube.com/watch?v=LxT36Jpr67U.
  Czy burmistrz i jego świta dadzą nam gwarancję, że studnie na Jakli są bezpieczne? Co jeśli stanie się tragedia podobna do tej, która spotkała bohaterów filmu? W naszym przypadku może mieć ona o wiele większy zasięg. Czyżby wszyscy uwierzyli w super nowoczesną i bezawaryjną inwestycję?
  Niestety AWARII, JEJ SKUTKÓW I ZASIĘGU nikt nie przewidzi, nawet nasi burmistrzowie.

 16. SZOK pisze:

  Potwierdzam,to co władza bezmyślnie chce zrobić jest WIELKIM problemem całego Brzozowa,a nie tylko Jakli,która ma mało „wyborców” i nikt się z tymi ludżmi nie liczy.

 17. SZOK pisze:

  Ludzie, obejrzyjcie film na info.z ostatniej sesji rady miasta,a zobaczycie jak w Brzozowie traktuje się Mieszkańców!!!!

 18. Brzozowianka pisze:

  Co jeszcze Mieszkańcy muszą zrobić,by urzędnicy zaczęli myśleć?Czy jest to możliwe????

 19. nowy pisze:

  Pan Przewodniczący żyje jeszcze w innej epoce, śmiech na sali.

 20. KB pisze:

  Proszę spojrzeć na jeden z projektów rewitalizacji UM – pt Poprawa gospodarki wodno-ściekowej – http://infopodkarpacie.pl/wiadomosci/pokaz/2479,gpr-2016-2026-parking-wielopoziomowy-oczyszczalnia-sciekow-pszok-zobacz-jakie-projekty-moga-zostac-zrealizowane-w-gminie-brzozow-film-hd-zdjecia
  Proszę zwrócić uwagę na pkt. 1.4 z projektu który mówi o budowie stacji uzdatniania wody.

  • !!!!!!!!!! pisze:

   Tak. Wspaniała wizja przyszłości ukazana przez elitę Brzozowa. Poprawiać to potraficie jedynie stan własnych kont a wszystko kosztem zdrowia,może i życia, szarej strefy.

  • Anonim pisze:

   Czy UM rozumie, że bardzo wydajnych źródeł wody podziemnej, nie można zbudować. One albo są, albo ich nie ma. Tworzy je natura, nie urzędnicy. Mówimy tu o zasobach wody a nie o stacjach…

  • Kas pisze:

   Ja też tam chodzę z kijkami, widziałam jaszczurki, sarny, żeremie bobrów. To piękny teren. Szkoda go niszczyć 🙁

  • Kaśka pisze:

   Ja też tam chodzę z kijkami, widziałam jaszczurki, sarny, żeremie bobrów. To piękny teren. Szkoda go niszczyć 🙁

 21. obywatele pisze:

  Ale jest przygotowany plan sesji i według tego planu się obraduje i nie ważne czy mieszkańcy będą czekać 3 czy 30 godzin i trzeba to zaakceptować i uszanować. Niech mieszkańcy się w ogóle cieszą że zostali zaproszeni bo przewodniczący mógłby ich nie zaprosić Przewodniczący wcześniej udzielił ostrzeżenia mieszkańcom ze przeszkadzają w sesji,po drugim upomnieniu przerwał sesje i nie dopuścił mieszkańców do głosu ma takie prawo i należy to uszanować

  • Obywatelu pisze:

   Owszem, wszystko musi odbywać się zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Tylko, że nikt nie zaprosił ani nie poinformował mieszkańców Jakli o planowanej sesji. Jedyne co w UM dobrze działa to poczta pantoflowa. Dzięki niej mieszkańcy byli obecni. Dziwić się, że nerwy puszczają, kiedy taką inwestycję planują ” za plecami”.

 22. Brzozowianka pisze:

  Myślę,że nie tylko przewodniczący,ale większość rady Miasta zatrzymała się w innej epoce.

 23. malko pisze:

  A radni z Humnisk gryzą sobie paluszki.

  • J@ pisze:

   Wszyscy będziemy gryźć paluszki jeśli kompostownia i reszta wspaniałej inwestycji skazi wodę na Jakli. Wierzcie albo nie – jest to możliwe!!!!

 24. notariusz pisze:

  Ludzie nie wiecie o co chodzi ? Chodzi o kasę. Prosty rachunek: zamiana ok 5,5 ha krzaczków i łączek o wartości 200 do 300 zł za ar = 165 000 zł w zamian gmina daje ok. 4,5 ha terenu przy działkach budowlanych i drodze powiatowe o wartości 3000 do 4000 zł za ar = ok 1,600 000 zł. rachunek prosty 1,435 000 zł do dopłaty dla gminy przez pana P. Jak będzie inaczej to tylko prokuratura i CBŚ . Oni czekają na takie przekręty.

 25. J@ pisze:

  My tu gadu gadu a to trzeba działać. Jakla to małe osiedle i należałoby ich wesprzeć. Leży to w interesie nas wszystkich.

 26. Mar pisze:

  Właśnie obejrzałem film. Jakbym się wrócił do PRL-u…

 27. jasie pisze:

  Jaka piękna ekologiczna inwestycja przy ulicy Moniuszki GRANK PIK pana Wojtowicza , jak smierdzi nikt sie tym nie przejmuje a Gmina je ciasteczka a mieszkańcy się duszą smrodami w lecie i zimie tak wygląda sytuacja w Gminie i układy.

  • Jansie pisze:

   Czyli ze co, zaorać,? GRANK PIK juz prawie w Brozozwie nie istnieje, wiekszosc to Jasło. to może dusisz się smrodem z palonych reklamówek we własnym ognisku.

 28. Czesław pisze:

  Najlepiej będzie jak zamkniemy wszystkie firmy na rynku brzozowskim i zarejestrujemy się jako bezrobotni. Wtedy na pewno będzie dobrze!!!! Najlepiej wszystko negować.
  Jest bezrobocie- źle, są przedsiębiorcy, firmy , które zapewniają pracę dla bezrobotnych też źle. Zastanówcie się wszyscy czego wy w końcu chcecie.
  Odnoszę wrażenie, że każda inwestycja w naszej gminie bez względu co by to nie było wiąże skazana jest na niepowodzenie. Oczyszczalnia ścieków i PSZOK jest inwestycją konieczna dla miasta i gminy Brzozów. Jest to dobro ogółu nie jednostek . Patrzmy na to z innej perspektywy.Co w w chwili obecnej mają mówić mieszkańcy ul. Traugutta i Piastowej gdzie oczyszczalnia ścieków zlokalizowana jest bardzo blisko zabudowań.
  Jakoś do tej pory wszyscy żyją i mają się dobrze. Każda działka gruntowa czy to gminna , prywatna graniczy z „sąsiadem”. Uprawiajac taka filozofię j.w. nigdy nie zostanie wybudowana oczyszczalnia czy PSZOK, bo zawsze znajdzie się druga strona która sie z tym nie zgodzi.

  • DO CZESŁAW pisze:

   PSZOK czy oczyszczalnia powstanie, jeśli urzędnicy zaczną myśleć po europejsku, zaczną liczyć się z ludźmi. Niestety tego typu inwestycje nie powinny być zlokalizowane w miejscu gdzie są domy, zasoby wody, przy terenach chronionych, ścieżkach spacerowych, w pobliżu miejsc zabytkowych i historycznych. Natomiast lokalizacja na Jakli Wielkiej łączy wszystkie te cechy.

  • Anonim pisze:

   Ale dlaczego będzie skazana na niepowodzenie? Dlatego, że inwestycje trzeba przemyśleć. Przykłady się aż piętrzą: betonowy rynek z brakiem miejsc do parkowania, oczyszczalnia Borkówka. Po co ciągle popełniać te same błędy? Można się przecież na nich uczyć

  • Czesławie pisze:

   Przepraszam, ale jakoś nazywa się ten system w którym nie liczy się dobro jednostek, tylko ogółu….Chyba socjalizm….To tak w nawiązaniu do filmu

  • Jakla Wielka pisze:

   Wspaniałe dobrodziejstwo dane nam od Boga. Mieszkańcy Jakli nie mają w pobliżu barów, restauracji czy innych miejsc do których mogliby wyjść, nie ma tu miejskich placów zabaw czy parków. Jest za to piękna przyroda, ścieżka spacerowa, idąc którą można zobaczyć: sarny, bobry, jaszczurki, ogrom różnorodnych gatunków ptaków oraz moc ziół. Zamiast uczynić z tego pięknego terenu ścieżkę dydaktyczną, zainwestować w to, co dała natura, to chcą w ten przepiękny teren włożyć PSZOK i całą śmierdzącą resztę….Żal…No cóż, na głupotę rady nie ma…

  • Borkówka pisze:

   Jestem mieszkańcem Borkówki i proszę cię Czesław nie wypowiadaj się w moim imieniu. Oczyszczalnia ścieków nigdy nie powinna się znaleźć w tym miejscu. Rozumiem protest Jakli Wielkiej.

  • Haha pisze:

   Przenieście ich, najlepiej do Warszawy

  • Czesiu pisze:

   Mieszkańcy Jakli dbają właśnie o dobro ogółu. Dbają o to co najcenniejsze: źródła wody. Tym samym dbają o zdrowie i życie mieszkańców Brzozowa i okolic.

 29. Drogi Czesławie pisze:

  Skoro mieszkańcy Traugutta i Piastowej są niezadowoleni z oczyszczalni ścieków, to po co wpychać innym mieszkańcom to pod domy. Czy nie warto wybrać takiej lokalizacji, która będzie PRZEDE WSZYSTKIM daleko od osiedli mieszkaniowych (tych większych i tych mniejszych). Przecież w dzisiejszych czasach większość osób dysponuje samochodami i pokonać kilka kilometrów a nawet kilkanaście raz na miesiąc to nie jest problem.

  • Ant pisze:

   a to trafna propozycja, tylko kup sobie mały beczkowóz i ścieki od siebie te parę kilometrów przewieziesz 😉

  • Antcie pisze:

   Specjalnie dla Ciebie wyjaśnienie (abyś zrozumiał o czym piszę) Do PSZOK-u każdy dojedzie, a ścieki to przez kanalizację. Jeśli masz jeszcze problem ze zrozumieniem to z przyjemnością pomogę
   🙂

 30. obserwator pisze:

  Bardzo często bywam na Jakli Wielkiej. Lubię tę okolicę, ale od dłuższego czasu obserwuję ludzi, którzy ” gubią” tutaj dużo zbędnych rzeczy. Pan handlujący autami przywiózł tutaj słoiki, pani pracująca w Centrum ” zostawiła” surówki. Można tu znaleźć: popiół w pudełkach, monitory komputerów, części samochodów, butelki, pampersy i oczywiście ” bezpańskie” małe koty i psy. Przykre, ale prawdziwe. Ludzie, gdzie wasz rozum !!!??? Mamy przecież XXI wiek ! Śmiem uważać, że pan burmistrz wziął przykład Z TYCH LUDZI i postanowił wszystko zalegalizować. Nie macie pojęcia o ochronie środowiska, nie szanujecie darów natury- zasobów wody. Skutki mogą być nieodwracane.

 31. Do Czesław pisze:

  Wytłumaczę jak dziecku. Woda w mieście Brzozów pochodzi z ujęcia wody pitnej, które lokalizowane jest na Jakli Wielkiej. Ujęcie to nie jest budynek i biurko, przy którym siedzi urzędnik lecz obszar na którym wykopane zostały studnie głębinowe. Trzy spośród nich /dwie czynne/ znajdują się na działce pozyskanej przez Radę Miejską od p.P./wcześniej jej właścicielem był PGR Widacz/.
  Po wywierceniu studni głębinowych w studniach na Jakli Wielkiej zabrakło wody. Mieszkańcy/właściciele studni/ musieli nosić przez wiele miesięcy wodę we wiadrach ze strumienia. Po interwencjach w biurze skarg RM w Warszawie i wykopaniu własnoręcznie rowów uzyskali dostęp do wody. Taki zasięg ma to ujęcie. Skromne domy są dorobkiem całego życia mieszkańców Jakli Wielkiej. Teraz jeszcze chcą im zabrać powietrze. Teren ten nie jest zanieczyszczony, ponieważ jego mieszkańcy nie palą w piecach węglem ani nie hodują zwierząt. Budowa PSZOK to barbarzyństwo.

 32. Do Czesław pisze:

  Rada Miejska na ostatnim posiedzeniu nie pozwoliła wypowiedzieć się mieszkańcom i pośpiesznie podjęła uchwałę w sprawie nabycia działki pod budowę PSZOK i oczyszczalni ścieków. Postanowiono na teren miejski, na którym znajduje się ujęcie wody pitnej zwozić śmieci i szambo nie tylko z Brzozowa, ale również ze wsi. Pan Burmistrz miasta chyba nie orientuje się, gdzie znajduje się ujęcie wody pitnej dla miasta/ w tym szpitala, plebanii, bloków mieszkalnych/. Może ma własną studnię?
  Jadąc do ujęcia wody można zniszczyć samochód, ponieważ droga nawet nie jest utwardzona.
  Szanowna Rado Miejska! Prosimy o wycofanie się z podjętych działań, ponieważ będziemy protestować aż do skutku. Dla mieszkańców Jakli jest to sprawa życia lub powolnej śmierci. Udręczeni mieszkańcyJakli zasługują na poparcie mieszkańcow Brzozowa i cześci Przysietnicy.

  • Brawo pisze:

   Mocne, prawdziwe słowa. Oby dotarły do wszystkich i znalazły zrozumienie!

  • Ja pisze:

   Dokładnie tak, tylko żeby urzędnicy chcieli tego wysłuchać, bo puki co to nikt siebie liczy z mieszkancami

 33. ???? pisze:

  Może nie wszyscy ” myślą” jak Czesław i mafia z UM.

  • wow pisze:

   O jaką mafię chodzi ? przybliż temat…bo nie wiemy o co chodzi ?

  • Do Wow-a pisze:

   Towarzystwo Wzajemnej Adoracji jak to pięknie ują Wister – to właśnie jest mafia.

 34. Wister pisze:

  Nie ulega wątpliwości , że w gminie Brzozów nastąpiło zawłaszczeni przestrzeni publicznej przez
  towarzystwo wzajemnej adoracji na niespotykaną skalę .
  Nie jest problemem , że władzę sprawują ludzie w wieku 60+ , ale jest problemem traktowanie gminy jak prywatnego folwarku.
  Jeżeli ktokolwiek z rodziny burmistrza lub radnych jest zatrudniony w urzędzie lub instytucjach podległych , to z pewnością mamy do czynienia z wykorzystywaniem przestrzeni publicznej do celów prywatnych.Nie dziwi więc monstrualny przerost zatrudnienia . Nie można liczyć na inwestycje , bo pieniądze z podatków są konsumowane na bieżąco .Stąd podwyżki podatków i opłat oraz rosnący kredyt , którego nie spłaci ani burmistrz , ani obecna rada.
  Arogancja przewodniczącego rady oraz radnych , którzy uzyskali mandat z listy burmistrza
  sięgnęła zenitu.

 35. malko pisze:

  KOCHANI MIESZKAŃCY JAKLI często przejeżdżam tamtędy rowerem i widziałem parę osobników węża eskulapa, gatunek wymierający i pod ścisłą ochroną prawną, wystarczy powiadomić ekologów i unię europejską , a inwestycja zostanie wstrzymana.

 36. Do Czesław pisze:

  Mikrofony można wyłączyć, pismo może zaginąć, ale to,co znajdzie się w sieci- pozostanie tam na zawsze. Mieszkańcy Jakli Wielkiej nie mają zbyt dużej „siły przebicia”. Wszystko przychodziło im trudniej np.przyłączenie do sieci energetycznej odbyło się za częściową odpłatnością, gazowej- pod warunkiem wykopania rowów, podłączenie do sieci wodociągowej-również pod tym samym warunkiem. Musieli zlikwidować hodowlę zwierząt nawet na własne potrzeby z powodu ograniczonej ilości wody. Nie posiadają zaplecza kulturalnego i handlowego. W mieście napotykają na te same trudności, co mieszkańcy Brzozowa. Z placu dookoła ratusza przepędza policja. Rynek tętniący życiem i drzewa dające cień zostały zlikwidowane a właściciele sklepów”puszczeni z torbami”. Parking obok RM jest tylko dla „władzy”. Obok kolegiaty jest tylko kilka miejsc parkingowych, a obok -plac, na którym moźna połamać nogi i uszkodzić samochód. Takie pomysły mają władze miasta.

 37. Do Czesław pisze:

  O walorach zdrowotnych Jakli Wielkiej najwięcej mógłby powiedzieć -niestety nieżyjący już- biskup diecezjalny przemyski w latach 1934-1964. Spędzał tutaj wakacje, a wraz z nim księża i zakonnice. W kaplicy, która znajguje się w „willi biskupiej” biskup odprawiał mszę,w której uczestniczyły tłumy pielgrzymów. To wtedy kapliczkę wybudowaną na wzór groty w Loordes poświęcił kardynał August Hlond.
  Również sporo zdziałał tutaj dr med. Zygmunt Hortmanowicz, homeopata, działacz solidarności, były senator z ziemi krośnieńskiej i minister ochrony środowiska. Dzięki niemu Jakla ma gaz. Dbał o to, żeby nikt nie wywoził śmieci do lasu.
  Dlaczego obecne władze miasta o tym nie pamiętają i nie idą w kierunku rozwoju turystyki pieszej i rowerowej? Jedyny pomysł- to zasypać śmieciami i szambem!

 38. szpital brzozowski... pisze:

  cyt. z audytu szpitala (…) „Z kolei analiza kadr wykazała, że w szpitalu w Brzozowie jest przerost zatrudnienia. Jego wielkość od 2013 roku zwiększyła się o 64 etaty.” !!!!!
  Może radni powiatu brzozowskiego wyjaśnią mieszkańcom Brzozowa skąd wzięły się pieniądze na ten przerost zatrudnienia w brzozowskim szpitalu ?

 39. Mieszkaniec Przysietnicy pisze:

  A może radny Kulesza wyjaśni jak to się stało że córka została dyrektorem szkoły w Turzym Polu, a zięć dyrektorem w Zmiennicy. Panie radny czy to już nie jest przesada?????

 40. malko pisze:

  Panie mieszkańcu Przysietnicy, Ci ludzie czyli obecni dyrektorzy mieli najlepsze kwalifikacje, posiadają olbrzymią wiedzę nie tylko dydaktyczną, można sprawdzić jakie mają niezwykłe sukcesy w nauczaniu, a że szkoły jakby małe to może by ich przenieść do większych placówek,

 41. Mieszkaniec Przysietnicy pisze:

  Fałsz i Obłuda! Jak tu by jeszcze kogoś oszukać! By mieć za wszelką cenę!!! Tylko własny interes! I nic więcej!!! Oj kulesza…… kulesza…….

 42. Do Czesław pisze:

  Jeżeli władze miasta nie wezmą pod uwagę opinii swoich wyborców, to straci na tym miasto Brzozów, Jakla Wielka, część Przysietnicy od strony miasta. Zyskuje natomiast właściciel „Polikatu”, który nie z dobroci serca lecz z chęci zysku zamienia działkę po byłym PGR „Widacz” na działki budowlane. W jaki sposób wszedł w jej posiadanie i w jakim celu kupił? Powinien w tej sprawie zabrać głos. Działanie na szkodę lokalnej społeczności oraz przyczynianie się do budowy inwestycji, która spowoduje nieodwracalne skutki dla mieszkańców i przyrody może podważyć jego wiarygodność. Powinien zastanowić się, czy warto. Bo ta sprawa szybko się nie skończy.

 43. Teo pisze:

  Właśnie oglądam od początku film z sesji, i jestem zszokowany jak radny Bednarz może tak kłamać. Każdy kto tam spaceruje to widzi jaka jest odległość od najbliższych domów, koło 250m. Dziwi mnie że mieszkańcy Jakli nie złożyli za te słowa wniosku o odwołanie P. Bednarza. Przecież kłamstwo zostało nagrane a każdy może sam tu zajrzeć i sprawdzić. Jak radny, którego obowiązkiem jest reprezentować mieszkańców mógł się tak zachować. Co powoduje że P. Bednarz czuje się tak pewnie na swoim stołku i że może powiedzieć każde kłamstwo i nie być rozliczonym za to. Panie Przwodniczący, panie Sabik a gdzie Pana rola. Jakie konsekwencje wyciągnął Pan wobec radnego Bednarza ???

 44. Emigrantka pisze:

  Mieszkałam w tej części Brzozowa przez kilkadziesiąt lat. Jak oglądam to jakbym się wróciła do PRL i cieszę się że mieszkam w innym kraju, gdzie ludzi słucha się i szanuje ich zdrowie, kulturę, ceni się zasoby wody, przyrodę. Strefa ochrony wody w moim miasteczku ma 2 km. Nie wrócę tu jak wiele ludzi którzy mają dość arogancji, obłudy i despotyzmu władzy. Oby za kilkanaście lat nie było to miasteczko samych urzędników. Tylko kto będzie im płacił ich gaże. Czy tak ciężko zrozumieć że jesteście Pracownikami społeczeństwa. Zostaliście powołani aby słuchać ludzi i wykonywać zadania zlecone przez ludzi, a na które ludzie nie mają czasu. Nie po to by zadzierać głowy.

 45. Do Czesław pisze:

  Po wymianie zdań z p. Bednarzem obrazić się powinien…Baran. Zgodnie z zaleceniem NIK samorząd powinien wystąpić o ustanowienie strefy ochronnej wokół ujęcia wody pitnej.Ta sama NIK apeluje do organów samorządowych o uwzględnianie ujęć wody pitnej w postępowaniach administracyjnych oraz dokumentach planistycznych.
  Odległości podane na zebraniu są kłamliwe i nie powinny być podstawą jakichkolwiek uchwał. Nikt nie miał ochoty tego sprawdzić?

 46. filip pisze:

  bocheński buntuje ludzi żeby protestowali bo sam chce położyć łapę na tych działkach….. boi się że skazi to jego cudowną wodę? ten syf pakowany w butelki powinien najpierw przejść przez tą oczyszczalnię…

  • Anonim pisze:

   To co Filipie, uważasz że ludzie z Jakli swojego rozumu nie mają i powinni być zadowoleni z tak „wspaniałej” inwestycji, podsuniętej im pod domy? Mieszkańców Jakli nie obchodzą biznesy i układy polityczno-biznesowe.

  • truck-do Filipa pisze:

   To już niestety smutna zasada że nasze władze (a z pewnością należysz do tego grona), nie potrafią szanować lokalnych przedsiębiorców i ich starań. No cóż jeżeli pensyjka za łatwo przychodzi to nie ceni się ludzi którzy codziennie ciężko pracują aby przetrwać na ciężkim teraz rynku. I częstuje się ich pomówieniami. Samymi urzędnikami nie będzie rozwijać się Gmina. Traktujcie tak dalej przedsiębiorców, to na pewno zapełni Wam się szybko strefa ekonomiczna. Każda rozsądna firma robi najpierw wywiad społeczny jak w Gminie żyje się i funkcjonuje.

 47. Do Filipa pisze:

  Jeśli wszystko pójdzie po myśli burmistrza, to wszyscy będziemy mieć syf w kranach i słono będziemy za niego płacić.

 48. Brzozowianka pisze:

  Witam, wszyscy „krzyczymy”,ale jak pomóc mieszkańcom Jakli i uchronić Brzozów przed głupotą urzędników i radnych?????

 49. Rzeczywistosc pisze:

  Ja zarabiam 1580zl zona 1490zl mamy dwoje dzieci ,pracujemy uczciwie, podatek za dzialke z domem 12arowá plus kanalizacja plus smieci wychodzi co roku do budzetu gminy musimy oddac 1530zl!!!!!!!czyli jedna z wyplat. Taka sama sytuacja w gminie Dydnia wychodzi ze oddalibysmy 790zl smieci tansze kanalizacja tansza podatek nizszy ,ale i dieta radnych bardzo niska!!!!!Tam jest jeden wojt bez dwoch zastepcow i jakis tam doradcow itp.

  • irek pisze:

   To bardzo dobrze zarabiacie jak na Brzozów, tym bardziej przy takim kolosalnym bezrobociu w Brzozowskim aż dwoje. 🙂

  • Żarty pisze:

   Żarty żartami Irku. Niestety ludziom nie żyje się tu łatwo. Generalnie we wszystkich branżach dzieje się coraz gorzej. Ale władzy przecież to nie dotyczy, dodatkowe pensje,13-tki, wcześniejsze wyjścia z pracy, załatwianie spraw w trakcie pracy. A w pracy odwalenie niezbędnego minimum.

 50. Do Irek pisze:

  Zapomnialem dodac,ze nie mamy 13 i nagród i premi i 3lub4 przerw na kawy tylko jedna 15 minutowa na sniadanie.Wiem napiszesz trzeba bylo sie uczyc ,ktos musi tez pracowac fizycznie!Na stadionie podobno jest drugi kierownik????

 51. Do Czesław pisze:

  Motorem lokalnego rozwoju może być turystyka i wykorzystanie dziedzictwa kulturowego. Hitem turystycznym jest np.wieś Maszkowice k/Łącka gdzie urodził się Zyndram z Maszkowic. W/g legendy jest pochowany w usypisku kamieni, które będzie sąsiadowało z PSZOK i oczyszczalnią ścieków. Tak wykorzystuje się potencjał, który już istnieje. Jadąc od strony Rzeszowa i autostrady, Sanoka, Dynowa nie widzi się na drogowskazach miasta Brzozów. Jest Sanok, Domaradz, Przysietnica. W Sanoku obok zamku-muzeum jest duży parking. W Brzozowie od muzeum cię przegonią. Na obwodnicy jest bardzo duży ruch samochodowy, ale brakuje zachęty do zatrzymania się. Dobrze, że rozwijają się firmy bazujące na lokalnych surowcach, ale trzeba im przypominać, że warto być przyzwoitym/cyt./. To może się przydać w dalszej perspektywie.

 52. Jansie pisze:

  Ale dlaczego ciągle narzekacie? Nikt za nikogo nic nie zrobi. Nie dam porady zmien prace, wes kredyt, Tylko wes wolne i wypiepsz władze.

 53. Komunizm pisze:

  To w komunie ludzie byli lepiej traktowani. DEMOKRACJA PO BRZOZOWSKU.

 54. gfcvb pisze:

  dziękujemy właścicielowi firmy iwoniczanka za pozbawienie mieszkańców Brzozowa i przysietnicy oczyszczalni ścieków! cały powiat dziękuje że nie będzie miał gdzie wywozić odpadów bo zablokował pan pszok. od teraz śmieci wywozimy pod firmę iwoniczanka. wywalasz za darmo butelki na STW więc zbieraj śmieci! Pamiętaj bocheński że „KARMA WRACA”!!!!!!

  • Lusi pisze:

   Przecież PSZOK na podstawowe kody odpadów w Brzozowie istnieje. Czy ktoś je tam wywozi? Ile osób?

 55. paweł pisze:

  Pięknie piszecie o niszczeniu firmy przez urząd. A czy ktokolwiek z was pofatygował się na miejsce i zobaczył lokalizacje ujęcia ? Pan Bocheński opowiada jak to lokalizacja PSZOK zniszczy firmę a zapomina dopowiedzieć że studnia jest zlokalizowana ok 20 m od drogi powiatowej po której dziennie przejeżdża ponad ok. 1000 samochodów a spaliny osiadają wokół ujęcia i poprzez glebę trafiają do Jego studni. Około 40 metrów od studni intensywnie prowadzona jest uprawa rolna, kilka razy w ciągu okresu wegetacyjnego opryskiwana środkami ochrony roślin i nawożona nawozami sztucznymi. A wy wszyscy obrońcy myślicie że gdzie te substancje później się przedostają – w powietrze ?. Wszystko to później pijecie w IWONICZANCE z Brzozowa.

  • Git pisze:

   A miasto właśnie tam chce obecnie przenieść studnie dla miasta Brzozowa. Czyli te spaliny i zanieczyszczenia będą teraz leciały z kranów mieszkańców Brzozowa. Kilka najbardziej wydajnych studni na Jakli chcą zlikwidować ( bo przecież źródeł wody nikt z naszych rządzących nie docenia, nie traktuje jak ważnego zasobu) i chcą robić ujęcie wody tam gdzie wcześniej planowali PSZOK. Zamiast zostawić te studnie, które istnieją i zrobić dodatkowe, aby wody nie brakowało i nie trzeba było jej pobierać z potoka bez nazwy ( wód powierzchniowych, bardziej narażonych na zanieczyszczenia) to znowu totalny brak gospodarności i ……jeszcze coś.

 56. mariusz pisze:

  i macie pełne gacie bo zabraknie wody do butelek 😀

 57. jak mi to pasi pisze:

  https://www.youtube.com/watch?v=GLhIfRROw60

  jak bardzo to pasuje do pewnej brzozowskiej firmy. PREZESIE 🙂

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.