REKLAMA

BRZOZÓW: Mieszkańcy obawiają się punktu zbiórki odpadów. Samorząd zapewnia, że będzie to bezpieczne

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Około 60 mieszkańców Brzozowa 12 grudnia przyszło na spotkanie do urzędu miejskiego. Jego tematem były zagadnienia dotyczące planowanych zadań inwestycyjnych tj. punktu selektywnej zbiórki odpadów oraz oczyszczalni dla Brzozowa, Przysietnicy i części Humnisk.

Samorząd reprezentowali zastępcy burmistrza Brzozowa Stanisław Pilszak i Dariusz Kamiński, naczelnicy i pracownicy wydziałów inwestycji i ochrony środowiska oraz prezes PGK w Brzozowie. Celem spotkania było też wysłuchanie opinii mieszkańców.

ax2

Z wyrażonych przez mieszkańców opinii wynikają obawy, że planowane inwestycje mogą być dla nich uciążliwe i wiązać się z obniżeniem wartości sąsiednich nieruchomości. W opinii samorządu lokalizacja ta jest optymalna i przy zastosowaniu stosownych zabezpieczeń uciążliwości zostaną wyeliminowane.

Głosy z sali sugerowały próbę poszukiwania innych lokalizacji. Jednak od lat 90. ub. wieku to właśnie ten teren był przeznaczony pod planowaną działalność. Konsensus w tej sprawie jest trudny, lecz nie niemożliwy. Jako podstawa rozmów i propozycji potrzebne są koncepcje, posługujące się twardymi danymi.

ax1

gmina Brzozów

14-12-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.