Łucznicy na „10”. Dobre lokaty zawodników (FOTORELACJA)

HUMNISKA, REGION / PODKARPACIE. W hali sportowej GOSiR w Jedliczu odbyły się zawody łucznicze VI Memoriału Zenona Jaracza. W zawodach wzięło udział 94 łuczników z naszego województwa z następujących klubów: ŁKS Sagit Humniska, UKS Górnik Humniska, MUKS Podkarpacie Jedlicze, SKS Piast 25 Rzeszów, LKS Jar Kielnarowa, UKS Tramp Jarosław, LKS Makovia Makowisko, UKS Sajdak Głogów Małopolski, RSS-R Legenda Rzeszów.

Z klubów z Humnisk wzięło udział 17 zawodników, którzy zajęli dobre miejsca. Najlepiej strzelali najmłodsi nasi zawodnicy ( dzieci do lat 11): Julia Bąk z Górnika Humniska zajęła 2 miejsce, natomiast Wiktoria Kruczek również z Górnika zajęła 3 miejsce. Obydwie stanęły na podium zdobywając pamiątkowe puchary. Liliana Tybor (Sagit) zajęła 6 miejsce, Piotr Supel (Sagit) również był na 6 miejscu, Bartłomiej Telesz (Sagit) zajął 9 miejsce,  Jakub Wójcik (Sagit) 10 miejsce, Szymon Wójcik (Sagit) 11 miejsce, Szymon Futyma (Sagit) 12 miejsce, Wiktor Pietrasz (Sagit) 13 miejsce, Wiktor Szmigiel (Sagit) zajął 14 miejsce.

Wśród młodzików (dzieci w wieku 12-14 lat): Woś Patryk (Sagit) zajął 5 miejsce, Ryba Oliwia (Sagit) 9 miejsce, Patrycja Rybczak (Sagit) 12 miejsce.

W kategorii open startowali zawodnicy powyżej 16 roku:

Konrad Kij (Sagit) zajął 7 miejsce, Ewa Janocha (Sagit) zajęła 8 miejsce, Piotr Schmidt (Sagit) zajął 19 miejsce.

Były to pierwsze halowe zawody w tym roku, następne zawody Halowe Mistrzostwa Okręgu(Województwa) Rzeszowskiego będą w Humniskach w dniu 2 marca 2019 r. Będą to również XIX zawody o puchar Burmistrza Brzozowa.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z Brzozowa, Janowi Dudycz, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Gustek -Trans bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

Tekst : zt; Zdjęcia: zt,RM.