REKLAMA

Nie było szans na uratowanie życia Klaudii. Umorzono sprawę śmierci na brzozowskiej porodówce

BRZOZÓW, RZESZÓW / PODKARPACIE. Po dwóch latach umorzono sprawę śmierci 18-latki na oddziale położniczym brzozowskiego szpitala. – Oceniono, że nie było możliwości  uratowania życia pokrzywdzonej  z uwagi na dynamikę i częstość przebiegu schorzenia – przytacza fragment opinii biegłych prokurator Mariusz Chudzik z Prokuratury Regionalnej w RzeszowieRodzina zmarłej Klaudii już złożyła zażalenie na postanowienie prokuratora.

Do tragedii doszło w marcu 2017 roku w szpitalu w Brzozowie. Młoda kobieta, 18-latka z jednej z podbrzozowskich miejscowości, zmarła po porodzie. Rodzina dziewczyny miała obiekcje co do opieki nad zmarłą. Zarzucała personelowi medycznemu opieszałość i brak reakcji na sygnały, że z Klaudią dzieje się coś niedobrego.

Przypomnijmy, że sekcja zwłok kobiety wykazała wówczas, że bezpośrednią przyczyną zgonu był zator płucny. Z kolei w jaki sposób powstał – to było przedmiotem śledztwa. Miało ono dać także odpowiedź, czy doszło do jakichkolwiek zaniedbań ze strony personelu medycznego.

Śmiercią młodej matki najpierw zajęła się Prokuratura Rejonowa w Brzozowie, potem przejęła ją Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Finalnie śledztwo prowadziła Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. W minionym tygodniu otrzymano ostateczne opinie biegłych, na podstawie których sprawę umorzono.

Prokurator kierował się głównie opinią biegłych. W sprawie byli powołani specjaliści z zakresu kardiologii, ginekologii i anestezjologii. Stwierdzili, że działanie lekarzy i położnych zajmujących się tą pokrzywdzoną, było należyte i zgodne z obowiązującymi w kraju standardami postępowania, a reakcja na zgłaszane  dolegliwości była natychmiastowa, podejmowana niezwłocznie, prawidłowa oraz zgodna z aktualną wiedzą medyczną. Oceniono, że nie było możliwości  uratowania życia pokrzywdzonej  z uwagi na dynamikę i częstość przebiegu schorzenia – mówi prokurator Mariusz Chudzik, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Rzecznik nie podaje szczegółów opinii, z uwagi na informacje medyczne dotyczące szczegółowego opisu schorzenia 18-latki.

Bliscy zmarłej już złożyli zażalenie na postanowienie prokuratury, które rozpozna sąd właściwy dla miejsca zdarzenia, czyli Sąd Rejonowy w Brzozowie.

 

O tej sprawie informowaliśmy tutaj:

Przyczyną śmierci 18-latki była zatorowość płucna. Śledztwo będzie kontynuowane w Rzeszowie

Tragedia na brzozowskiej porodówce. Ojciec 18-latki: Klaudia bała się porodu

Jutro sekcja zwłok 18-latki, która zmarła na porodówce. Jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci

AKTUALIZACJA: 18-latka zmarła na porodówce w Brzozowie. Jest postępowanie w prokuraturze

 

12-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)