BRZOZÓW: Szpital dostał 9 mln na nowoczesną aparaturę medyczną (FILM)

|

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj w brzozowskim szpitalu podpisano umowę na blisko 9 mln złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na  zakup nowoczesnej aparatury medycznej, która będzie stanowić doposażenie oddziałów ośrodka. W spotkaniu wzięli udział: Maria Kurowska, senator Alicja Zając, poseł Piotr Uruski, Stanisław Kruczek oraz starosta brzozowski Zygmunt Błaż. 

„Wzrost dostępności i jakości usług zdrowotnych Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. B. Markiewicza poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej”. Wartość projektu: 10.468.030,00 PLN z tego 8.895.700,36 PLN dofinansowania (czyli 85 %).

Przedmiot projektu: zakup 220 egzemplarzy wyrobów medycznych, laboratoryjnych i technicznych w ponad 50 kategoriach sprzętu np. kompletne wyposażenie Centralnej Sterylizatorni (myjnie-dezynfektory, sterylizatory parowe i plazmowe), kompletne wyposażenie Zakładu Patomorfologii (automat do badań histochemicznych, cryostat i inne), doposażenie Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologii, Oddziału Hematologii Onkologicznej z Pododdziałem Transplantologii w najróżniejszy sprzęt poczynając od zestawów do zabiegów laparoskopowych, poprzez aparaty do znieczulania, stoły operacyjne, lampy operacyjne, kończąc na sprzęcie unikalnym i wyjątkowym w skali kraju jak np. zestaw do chemioterapii dootrzewnowej perfuzyjnej HIPEC. Dzięki temu sprzętowi wyposażymy piata salę Bloku Operacyjnego z przeznaczeniem na „szybkie” chirurgiczne zabiegi onkologiczne oraz salę do zabiegów ECPW której standard jest równy standardom sal Bloku Operacyjnego.

Realizacja projektu ustalona jest wstępnie do kwietnia 2018. Dostawy sprzętu są planowane na pierwszy kwartał 2018 r.  po wcześniejszym przeprowadzeniu postępowań przetargowych.

red. / materiały nadesłane

 


Komentarzy: 7 do “BRZOZÓW: Szpital dostał 9 mln na nowoczesną aparaturę medyczną (FILM)”

 1. gość pisze:

  a Zajacowa to co niby dla Brzozowa zrobiła że, tak się lansuje ???

  • Lusi pisze:

   Gościu, przecinek przed ” że”, bo czytając można się udusić. Ale faktycznie. Co Zającowa ma do szpitala brzozowskiego ? Chyba TYLKO tyle, że z PiS u. A o Sławku Mikliczu starosta i dyr. zapomniał. A szkoda. Bo Bozia wie lepiej.

 2. staszek kandydat pisze:

  wiecej niż SLD czy samoobrona przez 30 lat

  • Lusi pisze:

   Staszek, sprawdź w wikipedii od kiedy istnieje/zarejestrowała sie samoobrona jako partia. Nie lej wody jak Twoj wódz Jaro.

 3. to na pokrycie długu szpitala? pisze:

  to na pokrycie długów brzozowskiego szpitala ? przecież niedawno był audyt i wykazało ogromne problemy finansowe ?
  POLECAMY ! przeczytać ! :
  http://esanok.pl/2017/ciezka-sytuacja-szpitala-w-brzozowie-audyt-ujawnil-bolesna-prawde-film-zdjecia-00e13dm-00e7ts.html

  „Na koniec roku szpital w Brzozowie zanotował 18 mln zł wymagalnych zobowiązań. Dlatego Rada Powiatu Brzozowskiego podjęła uchwały w sprawie zabezpieczenia kredytów dla Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie….(..)”

 4. znajomy pisze:

  ale będą mieć na czym sie bogacic, wszystko publika a pacjent zero , może by powstało w starostwie stanowisko rzecznika pacjenta, dawniej był He…u!, a dziś swój

 5. brzozowianin pisze:

  Pamiętaj człowieku, że tylko dawał a nie żeby uszanować drugiego jak Miklicza i wielu innych – wszystko tylko sobie przypisują za obce pieniadze , ale ja fachowiec choć niedawno krytykowali marszałka , lubią się fotografować – ale piękne a rzeczywistość jest inna tylko Bozia wie.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.