REKLAMA
PIOTR URUSKI
REKLAMA

BRZOZÓW: Szpital dostał 9 mln na nowoczesną aparaturę medyczną (FILM)

|

BRZOZÓW: Szpital dostał 9 mln na nowoczesną aparaturę medyczną (FILM)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj w brzozowskim szpitalu podpisano umowę na blisko 9 mln złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na  zakup nowoczesnej aparatury medycznej, która będzie stanowić doposażenie oddziałów ośrodka. W spotkaniu wzięli udział: Maria Kurowska, senator Alicja Zając, poseł Piotr Uruski, Stanisław Kruczek oraz starosta brzozowski Zygmunt Błaż. 

„Wzrost dostępności i jakości usług zdrowotnych Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. ks. B. Markiewicza poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej”. Wartość projektu: 10.468.030,00 PLN z tego 8.895.700,36 PLN dofinansowania (czyli 85 %).

Przedmiot projektu: zakup 220 egzemplarzy wyrobów medycznych, laboratoryjnych i technicznych w ponad 50 kategoriach sprzętu np. kompletne wyposażenie Centralnej Sterylizatorni (myjnie-dezynfektory, sterylizatory parowe i plazmowe), kompletne wyposażenie Zakładu Patomorfologii (automat do badań histochemicznych, cryostat i inne), doposażenie Bloku Operacyjnego, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Oddziału Neonatologii, Oddziału Hematologii Onkologicznej z Pododdziałem Transplantologii w najróżniejszy sprzęt poczynając od zestawów do zabiegów laparoskopowych, poprzez aparaty do znieczulania, stoły operacyjne, lampy operacyjne, kończąc na sprzęcie unikalnym i wyjątkowym w skali kraju jak np. zestaw do chemioterapii dootrzewnowej perfuzyjnej HIPEC. Dzięki temu sprzętowi wyposażymy piata salę Bloku Operacyjnego z przeznaczeniem na „szybkie” chirurgiczne zabiegi onkologiczne oraz salę do zabiegów ECPW której standard jest równy standardom sal Bloku Operacyjnego.

Realizacja projektu ustalona jest wstępnie do kwietnia 2018. Dostawy sprzętu są planowane na pierwszy kwartał 2018 r.  po wcześniejszym przeprowadzeniu postępowań przetargowych.

red. / materiały nadesłane

 

24-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.