REKLAMA
PIOTR URUSKI
REKLAMA

Zajęcia wychowawczo-opiekuńcze prowadzone są we wszystkich szkołach

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dziś czwarty dzień strajku nauczycieli. W jednostkach, których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Brzozów oraz Starostwo Powiatowe w Brzozowie, zarówno egzaminy, jak i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze przebiegają bez większych utrudnień.

Miasto i Gmina Brzozów zarządza 6 przedszkolami, 9 szkołami podstawowymi oraz jednym zespołem szkół. Na strajk zdecydowano się w 75% jednostkach. Nie strajkuje Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowe Nr 2 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa w Zmiennicy i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach.

– Informacje dotyczące strajku nauczycieli na bieżąco  przekazujemy do Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Rola opiekuńczo-wychowawcza w placówkach, które strajkują jest zachowana. Egzaminy  przebiegają sprawnie – informuje Stefan Szarek, naczelnik Wydziału Edukacji, Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

Do 24 kwietnia wszystkie świetlice środowiskowe są otwarte w godz. 8:00-16:00.

Frekwencja na poziomie 5%

Starostwo Powiatowe w Brzozowie opiekuje się 4 placówkami o charakterze dydaktycznym. Strajk odbywa się Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących. Nie podjęto akcji protestacyjnej w Zespole Szkół Budowlanych oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Nie mamy problemów z zapewnieniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych w placówkach, które przystąpiły do strajku – podaje Ewa Tabisz, sekretarz powiatu.

Należy jednak podkreślić, że w przypadku szkół średnich wielu uczniów po prostu zostaje w domach. Frekwencja w ilości uczniów  w obydwu placówkach wynosiła niespełna 5%.

56852681_2047219742237969_5675279861204123648_n

red.

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

mieszkaniec2019-04-17 13:01:27
0 0
8 godzin pracy i urlop 26 dni - to ma kazdy obywatel i nirech nauczyciele też mają to samo - praca z dziećmi jest przyjemnością a nie strajkiem
Do mieszkańca2019-04-17 18:03:52
0 0
Po pierwsze strajk nie jest antonimem przyjemności. Po drugie- zamiast pałać zawiścią, możesz podjąć pracę w charakterze nauczyciela. Praca z dziećmi rzeczywiście jest przyjemnością, lecz równocześnie jest niesamowicie odpowiedzialna, wymagająca i wyczerpująca psychicznie (wbrew pozorom jedno drugiego nie wyklucza). A co najważniejsze, to nauczyciele spełniają obowiązek kształtowania kolejnych pokoleń, dlatego powinni mieć autorytet, a ten autorytet cały czas niszczą zarówno politycy jak i działacze, a nawet niektórzy pokazywani w mediach nauczyciele.
O...2019-04-17 19:08:29
0 0
Niech mają 8 godzin pracy . Swoje stanowisko pracy ( jak w każdym zakładzie pracy ). Czemu nie.na pewno wszyscy nauczyciele się ze mną zgodzą.nikt się od pracy nie uchyla. Nauczyciele to NIE nieroby i pasożyty
Do O...2019-04-17 22:49:50
0 0
Oczywiście, że się zgadzają, pod warunkiem, że zmiany nie spowodują zwolnień, bo już ich chyba dość. Nauczyciele to też ludzie, którzy mają rodziny, dzieci do wykarmienia itd. jak każdy.