REKLAMA
REKLAMA

Zajęcia wychowawczo-opiekuńcze prowadzone są we wszystkich szkołach

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dziś czwarty dzień strajku nauczycieli. W jednostkach, których organem prowadzącym jest Miasto i Gmina Brzozów oraz Starostwo Powiatowe w Brzozowie, zarówno egzaminy, jak i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze przebiegają bez większych utrudnień.

Miasto i Gmina Brzozów zarządza 6 przedszkolami, 9 szkołami podstawowymi oraz jednym zespołem szkół. Na strajk zdecydowano się w 75% jednostkach. Nie strajkuje Zespół Szkół Nr 1 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowe Nr 2 w Przysietnicy, Szkoła Podstawowa w Zmiennicy i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Humniskach.

– Informacje dotyczące strajku nauczycieli na bieżąco  przekazujemy do Podkarpackiego Kuratorium Oświaty. Rola opiekuńczo-wychowawcza w placówkach, które strajkują jest zachowana. Egzaminy  przebiegają sprawnie – informuje Stefan Szarek, naczelnik Wydziału Edukacji, Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

Do 24 kwietnia wszystkie świetlice środowiskowe są otwarte w godz. 8:00-16:00.

Frekwencja na poziomie 5%

Starostwo Powiatowe w Brzozowie opiekuje się 4 placówkami o charakterze dydaktycznym. Strajk odbywa się Zespole Szkół Ekonomicznych oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących. Nie podjęto akcji protestacyjnej w Zespole Szkół Budowlanych oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Nie mamy problemów z zapewnieniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych w placówkach, które przystąpiły do strajku – podaje Ewa Tabisz, sekretarz powiatu.

Należy jednak podkreślić, że w przypadku szkół średnich wielu uczniów po prostu zostaje w domach. Frekwencja w ilości uczniów  w obydwu placówkach wynosiła niespełna 5%.

56852681_2047219742237969_5675279861204123648_n

red.

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.