REKLAMA

Spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych w Przysietnicy (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE.  W ostatnią sobotę, 7 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowego dla osób starszych i samotnych w Przysietnicy. Imprezę rozpoczęła i przywitała zebranych Zofia Dąbrowska – prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej – organizator przedsięwzięcia.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Brzozowa – Józef Rzepka wraz z małżonką, duszpasterze parafii w Przysietnicy: ks. proboszcz – Jan Smoła, wikariusze: ks. Marek Duda i ks. Ryszard Krempowicz, sekretarz gminy Beata Bodzioch-Kaznowska wraz z mężem dr. Mariuszem Kaznowskim – dyrektorem Muzeum Regionalnego w Brzozowie, radni Rady Miejskiej: Andrzej Rzepka, Tomasz Rzepka i Marek Wacek, dyrektorzy szkół: ZS Nr 1 Wiesław Pałka i ZS Nr 2 Jadwiga Ścibor.

wz1

Spotkanie poprowadziły prezes Akcji Katolickiej Zofia Dąbrowska wraz ze swoją zastępczynią Józefą Rzepką. Na początku złożyły serdeczne życzenia. Ks. Marek Duda odczytał fragment ewangelii wg Św. Łukasza o narodzeniu Pańskim, następnie ks. proboszcz Jan Smoła złożył zebranym życzenia świąteczne.

Goście podzielili się opłatkiem i składali sobie wzajemnie życzenia i zasiedli do pięknie przystrojonych przez Szkolne Koło Wolontariatu stołów. Opiekę nad kołem sprawują: Jolanta Gosztyła, Agnieszka Stepień-Leśniak i Lidia Gładysz. Pyszne potrawy przygotowały panie z POAK w Przysietnicy. Pod przewodnictwem Piotra Buczka kapela ludowa „Przysietczanie” zagrała koncert kolęd i pastorałek. Z wizytą kolędniczą zjawiły się również panie z KGW w Przysietnicy. Kolędy zaśpiewała także Dominika Data. Życzenia noworoczne przybyłym złożył burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, wyrażając swoją radość z możliwości uczestniczenia w kolejnym już spotkaniu. Do życzeń dołączył się również radny Rady Miejskiej w Brzozowie Marek Wacek.

wz15
Z programem bożonarodzeniowym wystąpiła SP Nr 1 w Przysietnicy, dzieci do inscenizacji przygotowały Marta Szczepek, Magdalena Dudek i Urszula Szelest. Występom towarzyszył chórek i solistki: Kornelia Dereń, Jagoda Wojnarska, Oliwia Buczkowicz, Patrycja Korab i Anna Zubel, przygotowane przez nauczyciela muzyki Mieczysława Dąbrowskiego.

Dziadkowie i zaproszeni goście nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami, po czym wszyscy dalej kolędowali w prawdziwie świątecznym nastroju, w pięknie przystrojonej przez Sabinę i Krzysztofa Zublów, Dorotę Kornadę oraz Annę Wanię sali, mimo że za oknem doskwierał straszliwy mróz.

wz8

wz16

Źrodło: gmina Brzozów

09-01-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.