Rektorzy PWSZ w Sanoku na Zgromadzeniu Plenarnym KRePSZ


SANOK, KROSNO / PODKARPACIE. Rektor PWSZ w Sanoku dr Elżbieta Cipora oraz prorektor ds. dydaktyki dr Magdalena Konieczny wzięły udział w odbywającym się w Krośnie Zgromadzeniu Plenarnym KRePSZ.

KRePSZ to Konferencja Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych zrzeszająca rektorów reprezentujących polskie publiczne wyższe szkoły zawodowe i mająca na celu pogłębianie współpracy szkół zawodowych oraz ich reprezentację zarówno w kraju, jak i za granicą.

Spotkania rektorów odbywają się dwa razy do roku w całej Polsce. Gospodarzem XXVI zgromadzenia była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie. W Zgromadzeniu wzięli udział m.in. wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin i sekretarz stanu prof. dr hab. Aleksander Bobko, a także 45 rektorów i prorektorów z całej Polski.

W trakcie konferencji poruszano tematy dotyczące prac nad nową ustawą o szkolnictwie wyższym w kontekście publicznych szkół zawodowych oraz aktualnych i przyszłych wyzwań stojących przed uczelniami tego typu.

pwsz

fot. Archiwum PWSZ Krosno


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • twój komentarz zostanie wyróżniony
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki)
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.