REKLAMA
REKLAMA

Policja apeluje o ostrożność podczas prac polowych

W związku z trwającym sezonem prac polowych, a także prac na terenach leśnych, policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości.

Foto archiwum KWP
Trwa sezon prac polowych. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. Uważajmy przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych, ale także podczas transportu, dojazdu, czy powrotu z pola. Pamiętajmy, że obsługa maszyn rolniczych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności, a zlekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy używaniu tego typu sprzętu może mieć tragiczny finał. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas wykonywania prac, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób.

Wczoraj po południu w miejscowości Szczytna w powiecie jarosławskim, policjanci pracowali na miejscu tragicznego wypadku z udziałem ciągnika. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierowca ciągnika rolniczego, z dwoma naczepami wypełnionymi zbożem, zjeżdżając ze wzniesienia na polu, stracił panowanie nad pojazdem. Ciągnik przewrócił się na bok, przygniatając traktorzystę. W wyniku doznanych obrażeń, 36-letni mężczyzna zmarł na miejscu.

Do drugiego tragicznego wypadku z udziałem maszyny rolniczej doszło wczoraj po godz. 21, na drodze powiatowej w Trzcianie w powiecie mieleckim. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący kombajnem, skręcając na swoją posesję, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z motorowerzystą. Kierujący jednośladem, 69-letni mieszkaniec gminy Czermin, w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Alkomat wykazał w organizmie 33-latka kierującego kombajnem promil alkoholu. O tym wypadku czytaj tutaj.

Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku niosącego poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne.

ŹRÓDŁO: podkarpacka policja

03-08-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.