REKLAMA
Strony WWW Sanok
REKLAMA

Pijany kierowca TIRa z powiatu brzozowskiego uciekał przed policjantami

Jasielscy policjanci, wspólnie z policjantami powiatu dębickiego, zatrzymali 43-letniego kierowcę TIR-a, który dzisiaj w nocy nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Badanie wykazało, że mężczyzna był pijany, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. 43-latek trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Dzisiaj w nocy, tuż przed godz. 1, dyżurny dębickiej komendy poinformował jasielskich policjantów, o tym że funkcjonariusze z komisariatu w Brzostku prowadzą pościg za ciężarowym volvo, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca TIR-a uciekał drogą krajową nr 73 w kierunku Jasła, popełniając wykroczenia i stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie reagował także na podawane sygnały do zatrzymania i zajeżdżał drogę prowadzącym pościg policjantom.

Dyżurny jasielskiej komendy po otrzymaniu tej informacji skierował do pomocy policyjne patrole. Jeden z nich dołączył do pościgu w Krajowicach, drugi natomiast zablokował drogę na ul. 17-go Stycznia, w rejonie ronda Solidarności. W efekcie podjętych działań policjanci zatrzymali ciężarowe volvo z naczepą.

policja

Po wylegitymowaniu okazało się, że za kierownicą ciężarówki siedział 43-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Od mężczyzny czuć było alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 43-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.
pw

05-01-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.