REKLAMA

Otwarcie Dziennego Domu Opieki Medycznej w Orzechówce

W Orzechówce otwarto Dzienny Dom Opieki Medycznej. Uroczystość poświęcenia rozpoczęła się w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny Eucharystią, sprawowaną pod przewodnictwem abp. Adama Szala.

W homilii Ksiądz Arcybiskup podkreślał znaczenie nadziei chorego w procesie leczenia.

– Chory, który ma nadzieję, jest łatwiejszy do wyleczenia. O wiele trudniej jest leczyć chorego, który już stracił nadzieję – mówił Metropolita Przemyski.

Wszystkich zgromadzonych zachęcał do czynienia uczynków miłosierdzia, przekonując, że wiara bez uczynków jest martwa:

– Do pełnienia uczynków miłosierdzia nie są potrzebne pieniądze. Jest potrzebne serce. Dzisiaj prosimy Chrystusa, aby nam w tym pomógł – pomógł w dziełach miłosierdzia.

Do nich abp Szal zaliczył zaś wiele gestów codziennej życzliwości, od dobrego słowa, uśmiechu, umiejętności słuchania, po zainteresowanie drugim człowiekiem.
Tego Metropolita Przemyski życzył i pracownikom i podopiecznym nowo powstałego ośrodka.

dom-orzechwka

Dalsza część uroczystości miała miejsce na terenie DDOM-u. Tam odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie ośrodka, przedstawienie personelu placówki oraz swego rodzaju zawiązanie wspólnoty – na dzisiejszych uroczystościach z personelem spotkali się już bowiem pierwsi podopieczni DDOM-u.

Dzienny Dom Opieki Medycznej w Orzechówce oferuje osobom powyżej 65. roku życia bezpłatną rekonwalescencję poszpitalną, trwającą od 1 do 4 miesięcy. Zapewnia opiekę medyczną z kontynuacją terapii i procesem usprawniania, codzienną rehabilitację, wyżywienie, dodatkowe wsparcie w ramach terapii zajęciowej oraz transport z miejsca zamieszkania do placówki.

Z oferty mogą korzystać mieszkańcy powiatów: brzozowskiego, bieszczadzkiego, krośnieńskiego i sanockiego.

Atutem tego miejsca jest położenie w cichej okolicy, otoczonej zielenią. A pełna troski o dobro pacjenta atmosfera daje rodzinom pewność fachowej opieki i pomocy chorym, co także utrudzonym całodobową opieką nad chorymi bliskim, stwarza możliwość odpoczynku i nabrania sił do dalszej opieki nad nimi.

Źródło: Radio Fara/ Magdalena Kandefer

21-08-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.