REKLAMA
Strony WWW Sanok
REKLAMA

Jaśniej na ul. Zdrojowej (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Zdecydowanej poprawie uległy warunki komunikacyjne na ul. Zdrojowej w Brzozowie. Wzdłuż jezdni zostało tam zamontowanych 19 latarni. Inwestycja kosztowała ok. 110,5 tys. zł. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie pieszych i kierowców. Ul. Zdrojowa to główny szlak komunikacyjny z Brzozowa w stronę Krosna i Barwinka. Codziennie przejeżdżają tędy setki pojazdów.

lat1

Położony wzdłuż ulicy chodnik  na co dzień służy nie tylko mieszkańcom dzielnicy Podlesie, obsłudze i pensjonariuszom Domu Społecznego dla dzieci SS. Służebniczek NMP NP oraz pracownikom i petentom miejscowej  leśniczówki. Ul. Zdrojowa jest też popularnym traktem rekreacyjnym dla spacerowiczów, grzybiarzy, biegaczy, rowerzystów i pasjonatów nordic-walkingu. Zwłaszcza w sezonie letnim (ale nie tylko), przewijają się tam dziesiątki osób.

lat2

Nowe oświetlenie uliczne poprawi znacząco ich bezpieczeństwo i komfort poruszania się. Nowe oświetlenie zbudowano na odcinku 1.130 m. Liczy ono łącznie 19 słupów oświetleniowych. Budżet gminy pokrył wydatki związane z opracowaniem dokumentacji technicznej oraz połowę robót, łącznie ok. 63 tys. zł. Pozostała kwota to wkład powiatu (ul. Zdrojowa jest drogą powiatową).

lat3

źródło: Serwis internetowy gminy Brzozów / autor: DK

16-01-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.