GRABOWNICA STARZEŃSKA: ,,Pozwólmy ludziom decydować”. Lokalizacja przystanków komunikacyjnych w sołectwie (FILM)

|

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wtorkowe obrady Rady miejskiej w Brzozowie rozpoczęła burzliwa dyskusja na temat lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych w Grabownicy Starzeńskiej. Radny Kazimierz Zajdel wniósł o zmianę porządku obrad w punkcie trzecim. Uzasadnił, że proponowana uchwała w załączonym projekcie jest kierowana przeciwko mieszkańcom.

23


Komentarzy: 7 do “GRABOWNICA STARZEŃSKA: ,,Pozwólmy ludziom decydować”. Lokalizacja przystanków komunikacyjnych w sołectwie (FILM)”

 1. essty pisze:

  Jak zwykle mieszkańcy nie mają nic dom powiedzenia , brawo Pani radny, tak trzymać

 2. znawca pisze:

  czy firma co robi wiaty przystankowe już odwiesiła działalność ? wiaty jak w Starej Wsi nie było tak dalej nie ma za to w Przysietnicy wiaty nowe stoją pozdrawiam Staszka i jego dzielny team.

 3. Pablo pisze:

  250 podpisów mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej to działanie wbrew ich woli? Ponadto w całym materiale z sesji było wskazane, że góra nie wyraża zgody na taką lokalizację… W takim razie o co tu chodzi?

 4. góra do góry pisze:

  Przystanki w lokalizacji wskazanej przez Pana Radnego Zajdla chce chce tak naprawdę , tylko Pan radny i pewna pani z Polany. Bo jak sens mają przystanki które są zlokalizowane od obecnie istniejących o 300 – 400 metrów. ŻADNEGO!!!. Lokalizacja wskazana przez pana wice burmistrza jest już trochę lepsza ponieważ w połowie drogi pomiędzy drogą biegnącą z Polany i drogą z Wielkiej Strony, ale ze względu na spadek terenu może być też niebezpieczny na oblodzonej nawierzchni. Według mnie sensowne miejsce to kotlinka między dwiema górkami, ale możliwie blisko drogi z Wielkiej Strony plus ewentualnie ścieżka i kładka nad Stobnicą na Wielką Stronę.
  A tak w formie żartu, to jak „nasz” radny jak chce co 300 przystanki to może zawnioskuje o wysepkę na całej długości Grabownicy i wtedy nie będzie problemu, gdzie się stanie tam autobus się zatrzyma. 🙂

 5. takt pisze:

  Art. 20f. Obowiązki zarządcy drogi wobec gminy
  Zarządca drogi, o którym mowa w art. 19 zarządcy dróg, ust. 2, jest obowiązany:
  1) uwzględniać uchwały rady gminy, w których dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców wskazane zostaną wstępne miejsca lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych; o ostatecznej lokalizacji takiego przystanku decyduje zarządca drogi, uwzględniając charakter drogi oraz warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego;

  Więc radni mogą sobie uchwalać a zarządca i tak zrobi jak uważa. Radny Zajdel jak zawsze bije pianę a nic z tego dobrego nie wynika.

 6. Graboszczak pisze:

  Nie chodzi myślę o bicie piany , natomiast jak przedmówcy chcą sobie zmierzyć to proponowana lokalizacja przystanku jest odległa od przystanku Grabownica Góra około 600 metrów . W całej sprawie chodzi głównie o mieszkańców Grabownica Polana i Radłów oraz Duża Strona, którzy dochodząc do drogi Brzozów Sanok muszą pokonać trasę około 1 km. Szczęśliwi , którzy mieszkają w okolicy środka. Natomiast od wymienionych regionów szczególnie w zimie jest trudno się przemieszczać. Myślę że należy im tylko współczuć

 7. tezeusz pisze:

  Witam wszystkich, wytłumaczę wszystkim o co tutaj chodzi Pan Radny Kazimierz który wiecznie jest pogniewany z wszystkimi robi szum o przystanki, głównie chodzi o parę osób z Polany które to chodzą na zebrania a innym jest to obojętne.Cóż przystanek ze wzgledu na dosc duze wzniesienie nie jest dobrym pomysłem ja rozumiem fale krytyki bo potrzebny bo to bo inne ale pomyslmy racjonalnie jezeli zrobimy przystanek tam gdzie Pan Radny chce to co powiedza wówczas mieszkancy wieliwiszczyzny cegielni czy chocby nawet mieszkanców którzy granicza bezposrednio z Lalinem i nie chodzi mi o tych co mieszkaja przy głównej drodze wiec według mnie takie spendy w gminie na temat lokalizacji nowych przystanków komunikacyjnych w Grabownicy Starzeńskiej sa niepotrzebne i tylko skłócają mieszkańców Grabownicy Starzeńskiej Panowie opamietajcie sie bo nie tedy droga.
  Pan Radny Kazimierz mieszkajac na górze Grabownicy doskonale wie jak jest z bezpieczeństwem w górnej czesci wsi, proponowałbym nie robic przystanku tylko przejscie dla pieszych poniewaz raz ze jest tam niebezpiecznie głównie rankiem i popołudniem jak ludzie jada i wracaja z pracy oraz również jak dzieci wracaja ze szkoły przeciez dzieci nie mieszkaja tylko po tej stronie co jest szkoła wiec powiem tylko działajcie bo to ludzie wam zaufali i was oceniaja a jak beda wybory to sie okaze kto na ile głosów zasługuje.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.