REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Ponad milion złotych na przebudowę drogi (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Ponad milion złotych (1 025 384 zł) kosztowała przebudowa drogi powiatowej Barycz – Izdebki, z której mieszkańcy mogą korzystać od 16 września br. Europejski Fundusz Rolny przeznaczył na ten cel ponad 652 tys. Pozostała kwota to środki z budżetu powiatu brzozowskiego.

droga_izdebki004

Koleiny, wyboje i inne niedoskonałości to już przeszłość na tej trasie. W ramach inwestycji nową nawierzchnię bitumiczną położono na odcinku ponad 4,5 km drogi. Jej przebudowa w znacznym stopniu poprawi komfort jazdy na trasie Barycz – Izdebki. Zakres prac obejmował m.in. obustronne ścięcie zawyżonych poboczy, przebudowę przepustów drogowych i przełomów oraz montaż barier energochłonnych na odcinku 700 metrów.

Warto dodać, że inwestycja znalazła się na dziesiątym miejscu na liście 237 operacji zakwalifikowanych do współfinansowania dla typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

DSC_4814

powiat brzozowski

21-09-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.