BRZOZÓW: Dwóch kucharzy z Indii musi wrócić do swojej ojczyzny. Pracowali w Polsce nielegalnie


POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. 16 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku ujawnili, że w restauracji na terenie Brzozowa nielegalnie pracowało dwóch obywateli Indii.

Mężczyźni, w wieku 31 i 38 lat, byli zatrudnieni w charakterze kucharzy. Zgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, powinni posiadać zezwolenie na wykonywanie pracy na terenie Polski. Żaden z nich takiego dokumentu nie miał. Mężczyźni zostali zatrzymani. Komendant Placówki SG w Sanoku wydał cudzoziemcom decyzję o zobowiązaniu do powrotu na teren swojego kraju z jednoczesnym zakazem ponownego wjazdu do Polski przez okres 1 roku

Natomiast wobec właściciela restauracji zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie za nielegalne powierzenie wykonywania pracy cudzoziemcom.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 168 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, dzięki którym ujawniono, że 640 cudzoziemców pracowało na czarno na terenie województwa podkarpackiego.

14-125421

ŹRÓDŁO: BiOSG


Komentarzy: 3 do “BRZOZÓW: Dwóch kucharzy z Indii musi wrócić do swojej ojczyzny. Pracowali w Polsce nielegalnie”

  1. Brzozowiak pisze:

    Konkurencja nie śpi …

  2. Rbr pisze:

    Jak wrócili jak dalej chodzą po Brzozówie!! Ściana czy cooo

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.