REKLAMA

Akcja rewitalizacja! Lepsza infrastruktura, remont stadionu, parku miejskiego i monitoring (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. We wtorek, 17 stycznia w urzędzie miejskim odbyły się konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji dla gminy Brzozów na lata 2016-2026. Projekty obejmują rewitalizację infrastruktury komunikacyjnej, stadionu, parku miejskiego, montaż miejskiego monitoringu i kilka innych.

Przygotowując spotkanie organizatorzy wystosowali ok. 300 zaproszeń do firm i osób fizycznych, opublikowali ogłoszenia na słupach informacyjnych, klatkach schodowych bloków BSM i budynków ZGM. Rozkolportowano też 300 ulotek. Ostatecznie w spotkaniu wzięło udział ponad 80 osób. Spotkaniu przewodniczył burmistrz Brzozowa Józef Rzepka. Problematykę rewitalizacji miasta i związanego z nią programu przybliżyli: Tomasz Bartnicki z RES Management oraz Edyta Kuczma – naczelnik wydz. inwestycji UM w Brzozowie. Zostały też przedstawione projekty przedsięwzięć rewitalizacyjnych proponowanych i przygotowywanych przez samorząd gminny.

rwi6

Pierwszym z nich jest rewitalizacja obszaru miejskiego w Brzozowie, obejmujące szereg zadań z zakresu poprawy infrastruktury komunalnej, m.in. prace remontowo-budowlane w budynkach BDK i MBP, rewitalizacja ul. Harcerskiej wraz zagospodarowaniem przylegających do niej działek na parking, rewitalizacja stadionu i parku miejskiego, montaż monitoringu miejskiego. Kolejny projekt, tzw. miękki, uzupełniający poprzedni, to poprawa oferty spędzania czasu wolnego dla osób starszych w oparciu o istniejące obiekty gminne: BDK, MBP, park z pawilonem, stadion. Kolejne dwa dotyczyły powstania parkingu wielopoziomowego (przy ul. Piastowej w Brzozowie oraz uzbrojenia terenów inwestycyjnych w Brzozowie. Projekt ten wiąże się z powołaną niedawno do życia podstrefą ekonomiczną mieleckiego Euro-Parku. Burmistrz Józef Rzepka przybliżył obecnym tematykę zakończonych sukcesem działań samorządu gminnego o powstanie podstrefy. To szansa na znalezienie zatrudnienia przez wielu mieszkańców i  dynamicznego rozwoju miasta.

rws2

Ze sprawą rewitalizacji wiąże się też modernizacja sieci wodociągowej oraz budowa magistrali wodociągowej wraz z nową stacją uzdatniania wody. Ponadto burmistrz Józef Rzepka poinformował oficjalnie o podjęciu decyzji o nowej lokalizacji budowy oczyszczalni ścieków dla Brzozowa i Przysietnicy oraz PSZOK-u. Burmistrz podkreślił, że zdecydowały o tym racje mieszkańców, a nowa lokalizacja, która jest brana pod uwagę nie powinna być uciążliwa dla sąsiedztwa. Decyzja ta spotkała się z przychylnym nastawieniem obecnych na spotkaniu mieszkańców. Więcej na temat zadań z zakresu wodociągów, oczyszczalni PSZOK-u opowiedział prezes PGK w Brzozowie Tomasz Zubel. Podczas spotkania przedstawiono też inne projekty zgłoszone przez osoby fizyczne i instytucje, w tym propozycję budowy parkingów, ronda przy „Biedronce” oraz wykonania utwardzonego parkingu przy szpitalu. Propozycje projektów rewitalizacyjnych można wnosić jeszcze do 30 bm.

rwi7

materiały nadesłane

20-01-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.