REKLAMA
WUP

7-letni szachista Paweł Sowińskiego z UKS SP 1 Brzozów, w wakacje poświęcił się swojej pasji, odnosił liczne sukcesy

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE . W dniach 10-13.07.2017 r. odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Młodzieżowej Podkarpackiej Akademii Szachowej gr. B. W tych zawodach wzięło udział 26 zawodników z różnych klubów bez ograniczeń wiekowych. Turniej składał się z 7 rund po 60 min na zawodnika. Pawełek zmierzył się z zawodnikami mającymi dużo wyższe rankingi szachowe, jednak nie przegrał żadnej partii i uplasował się na 5 miejscu, zdobywając 5 punktów z 7 możliwych .

Kolejnym turniejem do jakiego przystąpił Paweł był VIII Letni Grand Prix w Ogródku Jordanowskim w Krośnie .Turniej ten składał się z 8 osobnych turniejów szachowych w kategorii szachów szybkich po 15 min na zawodnika, rozgrywanych w okresie od 30.06.2017 r. do 18.08.2017 r. Suma uzyskanych punktów z wygranych partii szachowych w swojej kategorii wiekowej dawała zwycięzcę turnieju. Turniej był podzielony na grupy wiekowe do 8, 13, 16 lat. W zawodach wzięło łącznie udział 35 zawodników z różnych klubów. Pawełek zagrał w grupie najstarszej do 16 lat. Łącznie w 7 turniejach w których wystartował rozegrał 57 partii szachowych. Przegrał tylko 1 partię z zawodnikiem starszym od siebie o 7 lat. We wszystkich turniejach zdobył największą ilość wygranych partii i punktów. Dało mu to 1 miejsce w zawodach oraz tytuł „Najlepszego zawodnika turnieju szachowego Grand Prix 2017 r. w Krośnie”– za co otrzymał puchar i nagrodę rzeczową.

20170826_131012

W dniu 12.08.2017 r. młody szachista brał udział w VII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Turniej ten rozgrywany był jako szachy szybkie – 9 rund po 15 min na zawodnika. Pawełek w swojej grupie zdobył 1 miejsce i otrzymał Puchar Prezydenta Miasta Krosna oraz nagrodę rzeczową.

Pod koniec wakacji na Zamku Dzikowskim w miejscowości Tarnobrzeg w dniu 26.08.2017 r. odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega 2017. W zmaganiach udział wzięło 119 graczy z Polski i Ukrainy. W zawodach udział wzięli mistrzowie i arcymistrzowie, zwycięzcy wielu ogólnopolskich turniejów szachowych. Turniej rozegrano w kategorii szachów szybkich na dystansie 9 rund po 15 min na zawodnika. W swojej grupie Pawełek wygrał wszystkie partie szachowe zdobywając komplet punktów i 1 miejsce oraz Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzega 2017 wraz z nagrodą rzeczową.

Sukcesy szachowe nie obyły by się bez podziękowania ze strony Pawełka jak i jego rodziców dla trenera Kazimierza Kozubala za całoroczny trud i czas poświęcony pogłębianiu wiedzy szachowej podczas treningów.

Tekst i foto: Łukasz Sowiński

ŹRÓDŁO: UM Brzozów

31-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.