REKLAMA

16-letni motorowerzysta ranny w zderzeniu z oplem (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. 16-letni motorowerzysta doznał obrażeń, gdy jego jednoślad zderzył się z oplem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nastolatek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W Grabownicy Starzeńskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty (7 bm.). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 16-latek kierujący motorowerem, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oplowi jadącemu w kierunku Sanoka. Doszło do zderzenia pojazdów. Nastoletni motorowerzysta został ranny. Karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. Oboje byli trzeźwi. Jak ustalono 16-latek posiada uprawnienia do kierowania motorowerem.

Policjanci wykonali na miejscu czynności procesowe. W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalą okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. W przypadku jeśli sprawcą okaże się 16-latek materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

Policja apeluje do kierowców samochodów i jednośladów o zachowanie w trakcie jazdy szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że w sytuacji nawet najmniejszej kolizji, to motocyklista ma mniejsze szanse na wyjście z tego bez obrażeń.

KPP Brzozów

09-04-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.