REKLAMA

Mienie komunalne, obwodnica i wniosek do prokuratury

BRZOZÓW. Na dzisiejszej sesji radni miejscy podjęli szereg uchwał. Wszystkie przegłosowano jednogłośnie.

glowne41Po sprawozdaniu z realizacji uchwał z poprzedniej sesji, radni i przybyli goście mogli wysłuchać podsumowania z działalności burmistrza w okresie międzysesyjnym. Przekazana im została również informacja o realizacji budżetu gminnego oraz przygotowaniu placówek oświatowych do nowego roku szkolnego.

Następnie radni jednogłośnie przegłosowali zasady gospodarowania mieniem komunalnym stanowiącym własność gminy. Zgodzili się również udzielić samorządowi województwa podkarpackiego dotacji w wysokości 300 tysięcy złotych. Pieniądze te, mają zostać przeznaczone na opracowanie projektu technicznego na budowę brzozowskiej obwodnicy. Wprowadzono również kolejne zmiany w gminnym budżecie. Zaciągnięto także zobowiązanie finansowe na inwestycję pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 115511R” – czyli ulicy Parkowej – ulicy Polnej, w wysokości ponad 1 milion 200 tysięcy złotych. Jego spłata, ze środków własnych gminy oraz dotacji z MSWiA, ma nastąpić w przyszłym roku.

Jednym z ostatnich projektów uchwał było zatwierdzenie do realizacji projektu „Szansa dla każdego ucznia”. Przyjęto go jednogłośnie.

W czasie sesji rozpatrywana była również skarga jednego z mieszkańców Brzozowa na działalność burmistrza. Po zapoznaniu się z wszystkimi dokumentami została ona prawie jednogłośnie odrzucona (jeden z radnych wstrzymał się od głosowania). Sprawa ta, odbiła się echem w czasie wolnych wniosków i interpelacji radnych. Alfred Fedak złożył wniosek o wniesienie do Prokuratury Rejonowej sprawy o zniesławienie. – Nie można szkalować imienia kogoś bezzasadnie. Nie jest to pierwszy raz i na pewno nie byłby ostatni. Myślę, że najwyższy czas ukrócić takie praktyki – stwierdził radny Fedak. Pozostali radni zgodzili się z nim i jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem wniosku.

Chodniki, ograniczenie tonażu i targowica

W czasie wolnych wniosków radni zgłaszali burmistrzowi potrzeby mieszkańców gminy. Poruszony został temat budowy chodników między sklepem Tesco a krzyżówką przy cmentarzu, na ulicy Podwale w kierunku bloków przy ulicy Piastowej, przy ulicy 1000lecia oraz zjazdu do sklepu „Biedronka (Stanisław Niedzielski). Temat płatnych parkingów i parkometrów pojawił się w interpelacji radnego Niedzielskiego i Zofii Janiec. Sprawą kanalizacji Starej Wsi zainteresował się Edward Sabik. Radny Czesław Kędra, podziękował w imieniu mieszkańców Zmiennicy za wyremontowaną drogę, pytając przy okazji również o kanalizację miejscowości. Poruszył również temat braku targowicy. Jak wspomniał, dotarły do niego głosy mieszkańców, którzy chcieliby, by na terenie gminy powstało miejsce na którym mógłby się odbywać handel zwierzętami. Ten ostatni temat został pozytywnie odebrany również przez innych radnych. Głos zabrał również radny Antoni Mazur, do którego dotarły skargi na ograniczony tonaż na drogach od przedsiębiorców wydobywających kruszywo w gminie Dydnia. On też zwrócił się z prośbą do, obecnego na sesji, komendanta powiatowego policji mł. insp. Marka Kochanika, o zwiększenie liczby patroli policyjnych w czasie, gdy dzieci maszerują do swych szkół.

Do wszystkich interpelacji radnych ustosunkowali się Józef Rzepka, burmistrz Brzozowa i jego zastępca Piotr Stańko. Sesję zamknął przewodniczący rady Stanisław Pilszak.

Autor:brzozow24.pl


25-09-2009

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»




Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: