REKLAMA

Z młodzieżą o konsekwencjach prawnych hejtu i przemocy rówieśniczej

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowska profilaktyk przyjęła zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach i spotkała się z uczniami. Podczas spotkania poruszone zostały kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich, hejtu i przemocy rówieśniczej.

We wtorek, st. asp. Magdalena Kaszowska zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną w brzozowskiej komendzie, spotkała się z uczniami klas od 5 do 8 Szkoły Podstawowej nr 2 w Humniskach. Podczas spotkania policjantka poruszyła kwestie odpowiedzialności prawnej nieletnich, wyjaśniła pojęcia demoralizacji, czynu karalnego oraz czynu zabronionego. Przedstawiła uczniom jakie środki może zastosować sąd wobec nich, gdy wejdą w konflikt z prawem.

Ważnym elementem spotkania było omówienie zamieszczanych przez młodzież niewłaściwych, agresywnych i obraźliwych komentarzy w Internecie. Dotyczyło to również kwestii umieszczania zdjęć, filmów w mediach społecznościowych przez młodzież, gdyż czasem wystarczy tylko jedno zdjęcie, które może wyrządzić krzywdę drugiej osobie.

Na koniec spotkania policjantka udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania przez uczniów.

źródło: KPP Brzozów

 

23-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: