REKLAMA

Dziękowali za chleb i plony

GOLCOWA (gm. Domaradz). Sześć wieńców dożynkowych, wykonanych na uroczyste obchody parafialno – gminnych dożynek, symbolizowało wdzięczność Bogu za otrzymane plony. Obchody stały się też okazją do powitania w parafii Golcowa, nowego proboszcza – ks. Tadeusza Pikora.

img_7397Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną przez dwóch z trzech proboszczy z gminy Domaradz. Na niej przysięgę i wyznanie wiary od ks. Tadeusza Pikora, odebrał ks. dziekan Wiesław Twardy. W ten sposób, pierwszy z nich, został oficjalnie przywitany na nowej parafii. – Do słów codziennej modlitwy „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj” trzeba dzisiaj dołożyć słowa „za chleb codzienny dziękujemy ci Panie” – twierdzi Jan Pilch, wójt gminy Domaradz. – Uroczystość ta, ma nie tylko charakter dziękczynny, to również zwrócenie uwagi na wielki trud pracy naszego rolnika. Przecież tylko dzięki jego ciężkiej pracy mamy chleb. Dlatego też, na uroczystości te zaprosiłem nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale również przedstawicieli różnych instytucji, które współdziałają z rolnikami.

W pełnym świętowaniu dożynek przeszkodziła niestety aura. Spowodowała, że główna część obchodów przeniesiona została do remizy OSP w Golcowej. – Myślę, że warto tutaj podziękować paniom z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, nie tylko za współorganizację dożynek, ale również za niesamowicie sprawny sposób ich przeniesienia z zewnątrz do wnętrza remizy – dodaje wójt Pilch.

Na sali wszystkich zebranych przywitała Orkiestra Dęta GOK w Domaradzu. Następnie głos zabrał wójt gminy Domaradz, Jan Pilch, który powitał wszystkich przybyłych gości i zaprosił Starostów Dożynek – Pawła Łobazę i Małgorzatę Pietrasz – do wspólnego dzielenia się chlebem. Pomagali im w tym sołtysi i przewodniczący Rady Gminy.

Po okolicznościowych przemówieniach, na scenie kolejno zaprezentowali się: Kapela Ludowa „Bliźnianie” z GOK Jasienica Rosielna, grający na gitarach uczestnicy projektu „Tajemniczy świat muzyki” pod opieką Elżbiety Ślęczkowskiej, Orkiestra Dęta GOK Domaradz pod kierownictwem Wojciecha Walusa, a także miejscowi wokaliści.

Na zewnątrz uczestnicy dożynek mogli zapoznać się z firmowymi stoiskami różnych instytucji oraz skosztować pyszności przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich działających w gminie, w ramach projektu „Starych potraw smak i urok”.

Ze względu na to, że pod wieczór pogoda nieco się poprawiła, festyn odbył się już na zewnątrz. Przy dźwiękach zespołu „Feniks” uczestnicy dożynek bawili się do późnych godzin nocnych.

Autor:brzozow24.pl

Fot. Tomasz Bober

24-08-2009

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Następny artykuł:
»




Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: