REKLAMA

Gmina Brzozów wśród laureatów konkursu „Gmina Fair Play” 2016

BRZOZÓW, WARSZAWA / PODKARPACIE. W ubiegły piątek odbyła się gala wręczenia nagród laureatom programu „Gmina Fair Play”. Gmina Brzozów była jedną z tych, która została wyróżniona certyfikatami, między innymi za wzorową gospodarkę drewnem.

Docenione zostały te gminy, które świadomie planują swój rozwój, a ich działania bazują na zrozumieniu potrzeb inwestora i mieszkańców. Gmina Brzozów – posiada gęstą sieć drogową, leży na trasie prowadzącej w Bieszczady i do przejść granicznych z Ukrainą i Słowacją. Ważnym elementem rozwoju gminy jest gospodarka drewnem. Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż cennych gatunków drewna, funkcjonują tu liczne tartaki oraz firma POLIKAT uznana marka na rynku prefabrykatów i meblarskim.

foto206

fot. gmina.fairplay.pl

Weryfikacja gmin biorących udział w konkursie przebiega dwuetapowo. Najpierw w ankietach konkursowych gminy prezentują swoje dotychczasowe dokonania i plany na przyszłość. W II etapie audytorzy weryfikują te dane, a dodatkowym elementem jest badanie losowo wybranych inwestorów prowadzących inwestycje na terenie gmin ubiegających się o certyfikat. W tym roku XV jubileuszowy konkurs przebiegał pod hasłem „Samorząd z wizją”.

31-10-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.