REKLAMA

W Humniskach – Skrzyżowaniu i Turzym Polu ruszy budowa nowych chodników

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzięki współpracy Gminy Brzozów i Samorządu Województwa Podkarpackiego jeszcze w tym roku powstaną kolejne odcinki chodników przy drogach wojewódzkich w Humniskach Skrzyżowaniu i Turzym Polu.

DSC_9182-2048x1365Turze Pole

Na te inwestycje od kilku lat czekają mieszkańcy.

– Cieszę się, że to ważne dla bezpieczeństwa naszych mieszkańców zadanie będzie mogło zostać zrealizowane. Jest to chodnik w ciągu drogi wojewódzkiej, ale – oczywiście – dokładamy do jego realizacji ze środków gminy – podkreśla burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

Na posiedzeniu Zarządu Województwa Podkarpackiego w dniu 9 marca br. przyjęto plan realizacji budowy chodników w ciągach dróg wojewódzkich w 2021 r. Zakłada on dofinansowanie budowy chodników m.in w w/w miejscowościach Gminy Brzozów, przy założeniu 170 tys. zł dofinansowania po stronie województwa.

Gmina Brzozów deklaruje działania przy realizacji tej inwestycji, przeznaczając na te zadania środki w wysokości większej, bo aż 340 tys. zł. Pieniądze te zostaną podzielono po równo na dwa chodniki.

Burmistrz Brzozowa składa serdeczne podziękowania za przyznane wsparcie finansowe dla Marszałka Województwa Podkarpackiego pana Władysława Ortyla, Wicemarszałka Piotra Pilcha oraz całego Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Przypominamy, że w 2020 r. do użytku oddano blisko 200 m. odcinek chodnika przy drodze wojewódzkiej w Humniskach – Skrzyżowaniu.

DSC_9275-1024x682Humniska – Skrzyżowanie

źródło: UG Brzozów

19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)