REKLAMA

Przeniesienie przedszkola w Humniskach. Korzyści dla najmłodszych (VIDEO)

|

Przeniesienie przedszkola w Humniskach. Korzyści dla najmłodszych (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Do władz gminy Brzozów wpłynęło pismo, w którym rodzicie dzieci uczęszczających do przedszkola w Humniskach są zaniepokojeni przyszłością placówki. Planowane jest bowiem jej przeniesienie do budynku szkoły podstawowej w tej miejscowości. Jak udało się nam ustalić prowadzone są takie działania. Jak zapewniają władze, po przeniesieniu najmłodsi będą mieli lepsze warunki do nauki i zabawy. Zwolniona nieruchomość zostałaby przeznaczona na potrzeby mieszkańców sołectwa.

Od kilku lat gmina Brzozów szuka rozwiązania problemów związanych z bardzo złym stanem technicznym budynku, w którym funkcjonuje Przedszkole Samorządowe nr 1 w Humniskach. Budynek przedszkola jest bardzo zawilgocony, a ściany w piwnicach są zagrzybione z odpadającym tynkiem.

W obecnym przedszkolu funkcjonuje 2 niezależne kuchnie, które przygotowują posiłki dla dzieci przedszkola oraz dla szkoły. Posiłki przygotowywane w kuchni usytuowanej w budynku przedszkola na poddaszu przenoszone są w termosach przez personel kuchenny do szkoły i tam wydawane dożywianym uczniom. Również kuchnia i zmywalnia naczyń w przedszkolu wymaga kapitalnego remontu, gruntownej przebudowy oraz nowego wyposażenia.

Jedna wspólna kuchnia utworzona z myślą o szkole i przedszkolu rozwiązała by problem przenoszenia posiłków z budynku do budynku i taki remont zabezpieczył by również niezbędną ilość pomieszczeń technicznych z przeznaczeniem na magazyny żywności, chłodni czy wstępnej obróbki produktów.

Przeniesienie 3 oddziałów dzieci przedszkolnych z budynku przedszkola do szkoły ma na celu tylko i wyłącznie poprawę warunków edukacji dzieci przedszkolnych i bezstresowe przejście dzieci z przedszkola do kolejnego etapu edukacji. Takie rozwiązania funkcjonują w naszej gminie (Przysietnica nr 1) i nie budzi to sprzeciwu i zastrzeżeń ani rodziców, ani nauczycieli.

Podejmowane próby opracowania projektu technicznego na kapitalny remont tego budynku pozwalające pozyskać środki zewnętrzne zakończyły się niepowodzeniem. Szacowany koszt remontu opiewał na kwotę 2,5 mln zł i pomimo tak dużych kosztów do poniesienia, funkcja przedszkola nie uległaby zmianie, a konstrukcja budynku nie pozwala uzyskać dodatkowych pomieszczeń, których w przedszkolu brakuje (szatni, magazynów żywnościowych, pomieszczeń socjalnych). Również klatka schodowa nie spełnia wymogów przeciw pożarowych.

Galeria zdjęć poniżej.


20-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Rodzic2021-03-22 08:37:53
0 0
Jaka farsa żenada to co ukazuje reportaż to stek kłamstw. Nawet zdjęć są sfałszowane nie ma takich drzwi , zdjęcia są zmontowane. Wszystko pięknie zmontowane.....
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: