REKLAMA

Uczelnia Państwowa w Sanoku. Lider w pozyskiwaniu środków zewnętrznych

SANOK / PODKARPACIE. W tym roku Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku obchodzi Jubileusz 20-lecia istnienia. Podstawowym zadaniem Uczelni jest solidne przygotowanie absolwenta do podjęcia pracy zawodowej zgodnej z ukończonym kierunkiem studiów poprzez wyposażenie go we właściwe kompetencje zawodowe.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie inwestycje, które w ciągu dwudziestu lat udało się zrealizować. To nie tylko inwestycje związane z przebudową i termomodernizacją bazy dydaktycznej, ale także wsparcie innowacyjnych badań naukowych, jak i podniesienie jakości kształcenia.

Łączna kwota zadań inwestycyjnych zrealizowanych przez Uczelnię Państwową im. Jana Grodka w Sanoku w latach 2003–2021 wyniosła 72 289 029,87 zł, z czego wkład własny Uczelni to 29 723 050,42 zł, a dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych 42 565 979,45 zł. Największa część dofinansowania pochodziła z dotacji unijnej ZPORR/EFRR: 26 865 979,45 zł. Pozostała kwota to dotacja celowa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz dotacja z Ministerstwa Sportu. Środki pozyskane z zewnątrz to blisko 60 % kosztów wszystkich zadań zrealizowanych w Uczelni!

Na kwotę zadań inwestycyjnych składają się m.in.:

  • przebudowa budynku magazynowego w którym obecnie funkcjonuje Instytut Gospodarki Rolnej i Leśnej na cele dydaktyczne,
  • rozbudowa, przebudowa i adaptacja budynku dawnej kotłowni (obecnie Instytut Nauk Społecznych) na cele dydaktyczne,
  • termomodernizacja budynków A i B,
  • rozbudowa, przebudowa i adaptacja budynku przy ul. Reymonta 6 na cele dydaktyczne,
  • przebudowa i rozbudowa kompleksu Uczelni o Centrum Sportowo-Dydaktyczne,
  • budowa nowoczesnej struktury IT,
  • wdrożenie multiportalowego systemu e-usług w Uczelni.

Obecnie dobiegają końca prace przy największej inwestycji uczelnianej wartej blisko 40 mln zł – Centrum Symulacji Medycznej, które zostanie uruchomione z początkiem nowego roku akademickiego.

Należy także podkreślić, że studenci sanockiej Uczelni mają możliwość nabywania dodatkowych kwalifikacji i kompetencji poprzez uczestnictwo w projektach dydaktycznych. Ale o tym w kolejnym artykule.

materiały nadesłane

19-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)