REKLAMA

Będzie bezpieczniej! Chodnik w Humniskach – Skrzyżowanie gotowy

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. W Humniskach – Skrzyżowaniu powstał długo oczekiwany i potrzebny chodnik. O jego budowę w ostatnich latach zabiegali mieszkańcy, później w sprawę zaangażowała się radna i sołtys. Oddana inwestycja na pewno wpłynie nie tylko znacząco na komfort osób przemieszczających się tą drogą, ale podniesie też poziom bezpieczeństwa.

DSC_5962

Zadanie jest przykładem dobrej współpracy samorządów województwa i gminy, które podzieliły się kosztami. Całość inwestycji wyniosła prawie 340 tys. zł,  z czego 170 tys. zł pokryto ze środków własnych gminy Brzozów. W ramach zadania wykonano 185 mb chodnika o szerokości około 2m wraz z infrastrukturą, tj. kanalizacją deszczową fi 800, studzienki kanalizacji deszczowej  oraz cieki liniowe, barierki drogowe  od strony domów, jak również poszerzenie drogi o ok. 1 m  Oprócz chodnika  o wyżej wymienionej długości „na zwężeniu” na odległości 30 mb wykonano prace ziemne i przygotowawcze do następnego odcinka chodnika,  w tym kanalizację deszczową i podbudowy oraz warstwę z destruktu (zrobiono to, aby ludzie nie musieli wchodzić na zwężenie ulicy i mogli przejść przejściowo po utwardzeniu destruktem chociaż na długości zwężenia).

Burmistrz Brzozowa składa serdeczne podziękowania za przyznane wsparcie finansowe panu Władysławowi Ortylowi, Marszałkowi Województwa Podkarpackiego oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji.


18-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)