BURMISTRZ BRZOZOWA: „Dość często słyszę: gmina zadłużona, komisarz będzie. (…) Gminy, które inwestują muszą się zadłużać” (FILM)

|

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przy okazji sprawozdania z realizacji budżetu za pierwsze półrocze 2017 roku, burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, poruszył temat ogólnej sytuacji finansowej gminy Brzozów. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

,,Uciekający” przewodniczący Rady Miejskiej. W taki sposób na pytania dziennikarzy odpowiada się w Brzozowie? (FILM)

Debatowali o programie Mieszkanie Plus, szczepieniach przeciw grypie, bezpieczeństwie pieszych. Wolne wnioski podczas sesji w mieście (FILM)

Przebieg pracy włodarza gminy Brzozów w okresie międzysesyjnym. Sprawozdanie burmistrza Józefa Rzepki (FILM, ZDJĘCIA)


Komentarzy: 16 do “BURMISTRZ BRZOZOWA: „Dość często słyszę: gmina zadłużona, komisarz będzie. (…) Gminy, które inwestują muszą się zadłużać” (FILM)”

 1. mieszkaniec pisze:

  Każdy dobry gospodarz jak chce wykonać inwestycję to bierze pod uwagę budżet (przychód) jakim dysponuje, lub inaczej jakie ma środki własne na daną inwestycję. Jeśli takich środków jest mało tudzież są przeznaczane na inne potrzeby (np. wynagrodzenia na przerośniętą do granic możliwości oświatę i administrację) to inwestycji się nie planuję.
  Jednak jak inwestycja jest niezbędna i bardzo potrzebna to trzeba szukać środków, aby ją zrealizować. I teraz jak to zrobić? Po pierwsze poszukać we własnym budżecie . Np ograniczyć jakieś niepotrzebne wydatki, zlikwidować niepotrzebne stanowiska (zastępca burmistrza, asystent, inni urzędnicy, wygenerować większe zyski itd).
  Dalej można ubiegać się o kredyt. Tylko mądry gospodarz zanim weźmie kredyt to się zastanowi 100 razy czy się opłaca i jak go potem spłacić. Dalej jak już gospodarz weźmie kredyt to pieniądze wydaje rozsądnie dokładnie planując każdą wydaną złotówkę.
  Inwestycje, które realizuje się przez zaciągnięcie kredytu muszą być przemyślane, nowoczesne przyszłościowe i zaplanowane tak by za 10-20 lat służyły jak najlepiej mieszkańcom.
  Pytanie czy szkoła w Przysietnicy (8 mln zł) jest takim obiektem i była potrzebna? Czy stadion w Brzozowie w takim wydaniu jest nowoczesny i za 20 lat będzie spełniał standardy i wymagania? itd itd.
  Czy kanalizacja jest zaplanowana i projektowana z myślą o przyszłości?
  Pieniądze jak się pożyczy można łatwo wydać i roztrwonić (na pensje dla urzędasów i rodziny). Jednak My mieszkańcy Gminy jak mamy spłacać kredyty to żądamy przemyślanych inwestycji, które będą służyły nam, naszym dzieciom i dalszym pokoleniom.
  Aby rządzić trzeba mieć wizję i plan, a w tym wypadku tego brakuje.

  • bocian pisze:

   idąc twoim tokiem myślenia to gminę najlepiej byłoby zaorać,zlikwidować szkoły bo ich utrzymanie kosztuje, jednostki kultury i sportu bo też na siebie nie zarabiają, nie budować kanalizacji, nich ścieki płyną do rzeki. Marny z ciebie ekonomista.

 2. wypowiedź pisze:

  BURMISTRZ MÓWI: ,,Moje dzieci też w większości pracują poza Brzozowem” POWINIEN W TYM MIEJSCU WSPOMNIEĆ O SWOIM SYNKU, KTÓRY PRACUJE W MOSIRZE , jednostce podległej burmistrzowi

 3. SYN pisze:

  Awansował. Wcześniej sprzedawał bilety na basenie….

 4. Okna pisze:

  Ile lat miały okna które zostały wymienione w budynku urzędu miasta? Gdzie trafiły te dobre okna, do kogo? Kto ze zwykłych ludzi może sobie pozwolić na wymianę dobrych okien na nowe?

 5. tomek pisze:

  Burmistrz zapomniał za to dodać o dzieciach swojego rodzeństwa, które pracuje np. w świetlicy w Przysietnicy, na MOSiR w Brzozowie, w gminie, w starostwie powiatowym, w okolicznych szkołach podstawowych na stanowiskach dyrektorów… itd. itd.

  • brzozowianin pisze:

   2 synów- jeden targowisko drugi posejdon, synowa naczelnik budzetu finansowego
   i cala rodzina Szklarzów też krewna

 6. do bocian pisze:

  Może i marny ze mnie ekonomista ale logiczne myślenie nie jest mi obce czego najwyraźniej Tobie brakuje. Czytać ze zrozumieniem chyba też nie potrafisz skoro nie rozumiesz co to jest przerost zatrudnienia.
  Zlikwidować etaty vice- burmistrzów i asystenta to przychód w budżecie minimum 100 tyś zł rocznie. Zamiast na Mosirze 5 kierowników od niczego zrobić dwóch kolejne 100 tyś zł. Ograniczyć zbędne etaty w urzędzie np w wydziale promocji kolejne 100 tyś zł rocznie. Ograniczyć zbędne etaty w szkołach w BDK, a jest im pełno generuje kolejne zyski do budżetu.
  Wtedy jest kasa na inwestycje, na sport na kulturę.
  Ciekaw jestem per Bocian czy jak byś miał swoją firmę lub biznes to też byś zatrudniał ludzi na etatach, którym musiał byś płacić sowite wynagrodzenie, a nie stanowili by wartości dodanej i nie podnosili by jakości pracy twojej firmy?

 7. tomek do "do bocian" pisze:

  100/100

 8. Internet pisze:

  Dawniej nie pisało się o tym. Portale internetowe, te które były „pracowały” dla burmistrza. W tym sensie, że ich właściciele byli, a niektórzy nadal są na etacie w gminie. Gazety nie mogły pisać wbrew „jednemu słusznemu wodzowi”. Zresztą nadal tak jest. Dlatego brawo Brzozow24. Piszcie a ludzie niech komentują szeroko to co się dzieje w naszej gminie.

 9. Niezależna pisze:

  Pomijając wszystkie przynależności polityczne, osobiste sympatie czy uprzedzenia. Wypowiadam się jako niezależna mieszkanka gminy i trzeba przyznać,że Pan burmistrz Rzepka bardzo dużo zrobił dla naszej gminy i bardzo wile starań poczyna w kierunku aby miasto nie stało w miejscu a się rozwijało Oczywiście biorą pod uwagę swoje możliwości(małe miasteczko), i z całą pewnością nie można mu zarzucić, że coś zaniedbuje. Cały czas się stara i można by polemizować czy pewne inwestycje są trafne czy nie ale myślę, że właśnie wielu ludzi którzy je krytykują, bądź ich najbliżsi również z tych inwestycji korzystają. To taka trochę hipokryzja. Są takie dziedziny w których kształtuje się młodych i myślę ze własnie niektóre z tych inwestycji tak bardzo krytykowanych chociażby odciąga dzieci od komputerów i pozwala im na rozwiniecie swoich pasji. A cóż bardziej trafnego. Musimy zadbać o to młode pokolenie. Jedyne co się rzuca w oczy to przeetatowanie urzędu. Tak. wnikając w zatrudnienie
  można to zauważyć, pomijając niektóre działy które na prawdę maja ręce pełne roboty. Po co gmina ma dwóch zastępców? To bardzo szeroko komentowany temat, nawet po za granicami naszej gminy. W tym wypadku zdecydowana niegospodarność ale wszyscy wiemy w jakim celu.Wielu pracowników gminy wychodzi w czasie pracy załatwiać prywatne sprawy, bądź po prostu robi sobie zakupy i tak się dzieje odkąd pamiętam. Praca w urzędzie tylko i po znajomości, to również doskonale znany temat
  wśród mieszkańców.
  Także jesli chodzi o prace i zaangażowanie Pana Rzepki to zdecydowanie tak, ale pomimo tego pewne rzeczy bardzo rażą w oczy. To tylko taka moja konstruktywna ocena

 10. Przysietnica pisze:

  czas na zmiany ! Trzeba nowego burmistrza który uporządkuje naszą gminę

 11. Sesja pisze:

  Następną sesję proponuję zrobić na basenie zamiast w BDK. Mogłaby być połączona z symbolicznym oczyszczeniem z hipokryzji i obłudy „panującej” władzy.

 12. Łukasz pisze:

  ludzie obudźcie się w końcu bo każdą kolejna uchwałą nas okradają, tak dalej nie może być

 13. Drogi basen pisze:

  jak by tak każdy inwestował jak gnijąca rzepka to by sami bankruci byli

 14. Inwestycje pisze:

  Firmy inwestują i biorą kredyty, ale spłacając je nie mogą sobie pozwolić na wypłatę 13-tych pensji, premii dla pracowników. Nie remontują biur tylko inwestują w maszyny lub środki trwałe, którymi pracują. Nie zatrudniają zbędnych kierowników i zastępców. To są działania, na które mogą sobie pozwolić nizadłużone,bardzo dobrze prosperujące firmy. W urzędzie natomiast nikt nie patrzy czy jest dobrze czy źle, czy gmina zadłużona.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.