REKLAMA

Wystrzałowy talizman oraz niewybuch na granicy

GRANICA / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna ujawniła obywatela Ukrainy, który próbował przewieźć przez granicę nabój do karabinu… twierdził, że to talizman. Z kolei w okolicach Wetliny, strażnicy graniczni udzieli wsparcia Policji w związku z niewybuchem, który zauważyli czujni turyści.

Pierwsze zdarzenie miało związek z kontrolą graniczną 25-letniego obywatela Ukrainy, który zgłosił się wczoraj ( 8 sierpnia) na wjazd do Polski w Korczowej. Funkcjonariusz SG kontrolujący samochód marki Audi na czeskich numerach rejestracyjnych, ujawnił w podłokietniku 1 sztukę amunicji do karabinu.

Cudoziemiec nie posiadał przy sobie wymaganego zezwolenia. Dodał, że ujawniony nabój znalazł i wozi przy sobie jako rodzaj talizmanu, który ma przynieść szczęście.

Ujawniony nabój został zabezpieczony, a obywatel Ukrainy decyzją Sądu został ukarany grzywną w wysokości 800 zł.

To już 5. tego typu zdarzenie zanotowane w bieżącym roku na przejściach granicznych Bieszczadzkiego Oddziału SG. Poprzednie miało miejsce 18 lipca na przejściu w Medyce. Tam, również w podłokietniku, funkcjonariusze SG oraz KAS ujawnili trzy sztuki amunicji 9 mm oraz pistolet marki SCHMEISSER przewożone przez obywateli Ukrainy.

Drugie zdarzenie miało miejsce w rejonie, za który odpowiada Placówka SG w Wetlinie. Funkcjonariusze udzieli wparcia Policji z Leska, która otrzymała informację od słowackich odpowiedników o zauważonym przez turystów niewybuchu. Pocisk z okresu II Wojny Światowej znajdował się kilka metrów od linii granicy. Strażnicy graniczni doskonale znający rejon przygraniczny szybko odnaleźli niewybuch i zabezpieczyli teren.

cof

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Policja.

W przypadku natknięcia się na tego typu znaleziska, przypominamy o zachowaniu ostrożności. Należy niezwłocznie powiadomić Policję, a w rejonie granicy państwowej Straż Graniczną.

źródło: BiOSG

09-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
wystrzalowy-talizman-oraz-niewybuch-na-granicy-00e8po-8400