REKLAMA

Ukrainiec z podrobionym dowodem rejestracyjnym

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG zatrzymali na przejściu granicznym w Medyce kolejny fałszywy dowód rejestracyjny. Tym razem, łudząco przypominający oryginalny dokument, przedstawił do kontroli obywatel Ukrainy.

37-letni obywatel Ukrainy zgłosił się (7 sierpnia) do odprawy granicznej na wjazd do Polski w Medyce. Do kontroli okazał m.in. ukraiński dowód rejestracyjny pojazdu marki Renault, którym kierował.

W trakcie analizy dokumentu strażnicy graniczni zakwestionowali jego autentyczność. Podczas szczegółowego badania funkcjonariusze szybko ustalili, że dokument jest w całości podrobiony.

Ujawniony dowód rejestracyjny został zatrzymany i wraz z kierowcą przekazany funkcjonariuszom Policji.

Zatrzymany dowód rejestracyjny to już 82. tego typu fałszywy dokument, ujawniony w bieżącym roku przez Straż Graniczną na podkarpackich przejściach granicznych. Prawie połowa została ujawniona na przejściu granicznym w Medyce. Ze statystyk wynika, że 24 z wszystkich ujawnionych dowodów rejestracyjnych była w całości podrobiona na wzór oryginalnych. Zdecydowana większość, bo ponad 50 była przerobiona, m.in. poprzez umieszczenie fałszywych wpisów potwierdzających ważność badań technicznych oraz informacji dotyczących właścicieli pojazdów.

 

źródło: BiOSG

09-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
ukrainiec-z-podrobionym-dowodem-rejestracyjnym-00e8po-4818