REKLAMA

Kiedy ulica 3 Maja będzie w pełni drożna? ,,To są żmudne działania, które mogą długo potrwać” (FOTO)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Od tygodnia (2.09 br.) na ulicy 3 Maja w Brzozowie ruch odbywa się wahadłowo. Przeszło dwumiesięczny problem komunikacyjny w centrum miasta został częściowo rozwiązany.

Przypominamy, że powodem utrudnień w ruchu jest pękający mur, który stanowi zabezpieczenie kilkumetrowej skarpy. Już początkiem maja pojawiły się pierwsze pęknięcia, przez kolejne dwa miesiące wskutek ulewnych deszczy część muru osunęła się na chodnik. Ulica 3 Maja została wyłączona z ruchu 18 maja br.

O tym na jakim etapie są prowadzone działanie, mające na celu naprawę muru, informuje powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie.

Właściciel dostarczył ekspertyzy, podejmujemy dalsze kroki przewidziane prawem budowlanym, które będą zmierzały do naprawy tego muru i finalnie do przywrócenia drożności całej jezdni na tym newralgicznym odcinku – informuje Grzegorz Wojtowicz, powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie

Zapytaliśmy powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie również o to, kiedy ruch zostanie w pełni przywrócony.

Bardzo trudno określić ramy czasowe, ponieważ strony mają swoje prawa. To jest postępowanie dwuinstancyjne. Od naszych postanowień, czy decyzji mogą się odwoływać do Wojewódzkiego Inspektora, potem sprawa może jeszcze trafić do sadu. To są żmudne działania, które mogą długo potrwać. Musimy działać zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego – dodaje Grzegorz Wojtowicz, powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Brzozowie

Policja informuje, że kierowcy nadal mają prawo do skorzystania z objazdów. Wszystkie pojazdy jadące w kierunku Sanoka mogą poruszać się ul. Piastową. Samochody osobowe mogą przejechać  ul. Kubasa (przy przychodni szpitalnej) oraz ul. Słoneczną (koło basenu).

ZOBACZ TAKŻE:

SONDA: ,,To skandal, że droga była tak długo zamknięta”. Brzozowski mur w rozsypce (VIDEO)


09-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: