REKLAMA

„We are the champions”. Sukcesy dziewcząt z Grabownicy

Rok 2017/2018 niewątpliwie upłynął w cieniu hasła legendarnego zespołu „Queen”- „We are the champions” i pod względem sportowym niezaprzeczalnie należał do młodzieżowej drużyny dziewcząt z Grabownicy, która zdobyła na szczeblu wojewódzkim brązowe medale, zarówno w koszykówce, jak i w piłce ręcznej.

Warto nadmienić, że w tych dziedzinach nasz zespół, który nie trenuje profesjonalnie w żadnym klubie, jak chociażby Rzeszów, Przemyśl, Jarosław czy Posada Górna, był najlepszą drużyną na Podkarpaciu, co czyni końcowy sukces jeszcze bardziej wartościowym. W historii sportu zarówno na terenie powiatu brzozowskiego, jak i całego województwa nie zdarzyło się, aby ten sam skład zawodniczek triumfował w dwóch odmiennych dyscyplinach.

mde

Osiągnięcia te nie przeszły obojętnie wśród mediów lokalnych, ale także tych ze szczebla regionalnego. Jednym z czasopism, który zainteresował się naszym sukcesem, była Gazeta Codzienna Nowiny, która co roku organizuje plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera, jak i drużynę na Podkarpaciu. W stawce tej nie zabrakło nominacji dla naszych dziewczyn, które rywalizowały m.in. z zespołami seniorskimi. O zwycięstwie decydowały głosy czytelników i w ostatecznym rozrachunku ekipa z Grabownicy uplasowała się na szóstym miejscu, za co otrzymała pamiątkową statuetkę i drobne upominki dla każdego z jej członków. W tym przypadku osiągnięcie to nie byłoby możliwe bez wsparcia nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy oddali na nas swoje głosy, za co serdecznie dziękujemy.

Kolejnym uhonorowaniem ciężkiej pracy może być zaproszenie na XIX Galę Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Brzozowskiego, która odbyła się 14.03.2019r. w Brzozowskim Domu Kultury. Tam uczennice naszej szkoły oraz jej absolwentki odebrały okazałą statuetkę i okazały się bezkonkurencyjne w kategorii na młodzieżowy zespół roku. Kapituła plebiscytu przyznała również nagrodę dla młodzieżowego trenera roku, jakim okazała się pani Barbara Ruchlewicz. Zaszczyt może być tym większy, że dziewczętom gratulowała sama Katarzyna Bachleda-Curuś – wielokrotna reprezentantka Polski na igrzyskach olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim.

dav

Wyróżniony skład to: Cyptor Karolina, Gratkowska Weronika, Grudz Karolina, Jędryczka Wioletta, Kopleńska Justyna, Król Julita, Mazur Patrycja, Oleniacz Emilia, Płonka Sylwia, Podczaszy Martyna, Trześniowska Monika, Zajdel Aleksandra. Opiekun: pani Barbara Ruchlewicz.

74_2

Całej drużynie, jaki i pani trener życzymy dalszych sukcesów.

Autor i foto: Aleksandra Zajdel

26-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)