REKLAMA

Zebrania wiejskie z udziałem burmistrza Szymona Stapińskiego (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Zebrania w Górkach, Humniskach i Starej Wsi zakończyły cykl zebrań wiejskich w sołectwach gminy Brzozów z udziałem burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego.
23 bm. spotkali się mieszkańcy Humnisk, a dzień później Starej Wsi, Górek i drugiego sołectwa w Humniskach potocznie zwanego „Humniska – Skrzyżowanie”. Podobnie jak podczas ubiegłotygodniowych spotkań w innych miejscowościach naszej gminy uczestnicy zebrań wysłuchali sprawozdań sołtysów i rad sołeckich z podjętych działań i przeprowadzonych inwestycji za rok 2018.

Podczas zebrań priorytetowym tematem był wybór pięcioosobowych składów komisji wyborczych w wyborach sołtysów (mieszkańcy zdecydowali o nich w tajnych wyborach, jedynie w sołectwie Humniska, ze względu na niedostateczną liczbę kandydatów, komisja zostanie powołana zarządzeniem przez burmistrza) oraz prezentacja kalendarza wyborczego. Wybory sołtysów i przewodniczących osiedli zarządzono na 7 kwietnia br.

W trakcie trwania zebrań mieszkańcy wypowiadali się  również na tematy dotyczące ich najbliższego otoczenia. Bolączką niemal każdego sołectwa jest stan poszczególnych odcinków dróg gminnych, chodników i ich oświetlenie. Mieszkańcy poruszali także kwestie kanalizacji, oświaty, scaleń gruntów i bezpieczeństwa na drogach. W miarę możliwości finansowych władze zapewniały o realizacji wniosków zgłoszonych przez mieszkańców i sołtysów.

foto: Janusz Pomykała

źródło: UM Brzozów

26-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)