REKLAMA

Tomasz Poręba: Bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować (FILM, ZDJĘCIA)

|

Tomasz Poręba: Bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Z inicjatywy europosła Tomasza Poręby i posła Bogdana Rzońcy w sobotę w Zagórzu odbyło się spotkanie, podczas którego dyskutowano o przyszłości połączeń z Zagórza do Łupkowa i Krościenka.

W spotkaniu wzięli udział politycy, samorządowcy, kolejarze i związkowcy, m.in. Tomasz Poręba, europoseł PiS, Bogdan Rzońca, poseł PiS, Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Mieczysław Borowiec, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Rzeszowie, Marek Pańko, starosta leski, Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki, Barbara Jankiewicz, burmistrz Leska, Ernest Nowak, burmistrz Zagórza, Stanisław Bielawka, wójt gminy Komańcza, Andrzej Betlej, wójt gminy Zarszyn i Jan Szczepański, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”.
– Jeszcze kilka lat temu zatrzymywały się tu dziesiątki pociągów osobowych, towarowych. Można stąd było dojechać do Wiednia czy Budapesztu. Dziś śpiewają tutaj ptaki i widać tylko zieloną trawę między torami. Jest to rzecz nie do przyjęcia. W każdym kraju kolej to najważniejsza dziedzina transportu. W Polsce nie może być inaczej. Walczymy już na Podkarpaciu o zachowanie linii Mielec-Dębica-Ocice. Teraz czas na podjęcie działań, by nie dopuścić do zamknięcia linii kolejowej do Zagórza i Łupkowa – mówił Tomasz Poręba. Zdaniem europosła PiS bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować.

Władysław Ortyl podkreślał, że połączenia między Zagórzem, Łupkowem i Krościenkiem mają strategiczne znaczenie dla województwa podkarpackiego.
– Są one istotne dla gospodarki województwa i całego kraju. To właśnie tym szlakiem kolejowym przemieszczano się za granicę podczas powodzi – przypomniał marszałek województwa podkarpackiego.

Urząd marszałkowski zadeklarował gotowość do wsparcia zagórskiej kolei. O ratowanie zagórskiej kolei w Warszawie zabiega także Bogdan Rzońca.
– Skierowałem już wiele interpelacji w tej sprawie do ministra transportu. Z odpowiedzi wynika, że jest szansa na przywrócenie połączenia kolejowego Zagórz-Warszawa w nowym rozkładzie jazdy – powiedział Bogdan Rzońca.

GALERIA ZDJĘĆ

12-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)