REKLAMA

Pożar w Górkach. Spłonęła stodoła i sprzęt gospodarczy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Do pożaru budynku gospodarczego (stodoły) w Górkach doszło 12 lipca 2013r. o godz. 6.11. Pożar gasiły zastępy z JRG Brzozów, OSP Grabownica Starzeńska, OSP Humniska, OSP Przysietnica, OSP Turze Pole, OSP Górki.

Strażacy z JRG Brzozów po przybyciu na miejscu zastali palącą się stodołę. Pożarem został objęty cały budynek gospodarczy. W chwili przybycia strażaków z Brzozowa na miejsce przybyła miejscowa OSP Górki. Zastępy z JRG Brzozów po przybyciu na miejsce pożaru zabezpieczyły miejsce zdarzenia i podały cztery prądy gaśnicze na palącą się stodołę.

Przybywające kolejne zastępy OSP systematycznie włączały się do działań organizując tym samym punkt czerpania wody na bazie zbiornika p.poż. przy remizie OSP Górki. Na miejsce pożaru przybył patrol Policji.

Po częściowym ugaszeniu maszyny rolnicze znajdujące się wewnątrz zostały usunięte na zewnątrz, a tlące się elementy konstrukcji i resztki siana zostały dogaszone.

Po ugaszeniu pożaru, miejsce akcji gaśniczej przekazano właścicielowi. Spaleniu uległ: całkowicie budynek gospodarczy, maszyny i sprzęt, prasa do słomy, młocarnia, pługi, brony ciągnikowe, wóz i drobny sprzęt rolniczy, tarcica budowlana. Akcja gaśnicza trwała blisko 2,5h.

Opracował: kpt. Tomasz Mielcarek
foto: archiwum Esanok.pl

12-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: