REKLAMA

Seniorzy z gminy Brzozów wzięli udział w Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie

W dniach 15 – 16 września 2021 r. w Krakowie odbyły się po raz ósmy Międzynarodowe Senioralia. W wydarzeniu z inicjatywy Burmistrza Brzozowa wzięła udział delegacja seniorów z naszej gminy, dla których zapewniony był bezpłatny transport.

Senioralia zainaugurowała dzień wcześniej konferencja poświęcona doświadczeniom i inspiracjom w polityce senioralnej samorządów. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Krakowa, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Brzozowie przybliżyli realizowane w gminie Brzozów działania skierowane m.in. do osób starszych. Omówili programy: asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, opieka wytchnieniowa, bezpiecznie we własnym domu – usługi sąsiedzkie i teleopiekuńcze czy usługi transportowe door – to -door.

Główna część Senioraliów odbyła się zaś 16 września w parku Jordana, gdzie bawiły się tłumy ludzi. Poprzedziła ją uroczysta msza św. w Kościele Mariackim oraz pochód – parada ulicami Krakowa do parku. Seniorzy przebrani w barwne stroje, z balonami i transparentami przy muzyce maszerowali na miejsce wydarzenia. W parku na uczestników czekały liczne atrakcje. Można było wziąć udział w przygotowanych wykładach poświęconych zdrowiu, bezpieczeństwu, aktywności czy zagadnieniom z zakresu prawa i ekonomii oraz skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Ponadto dla seniorów przygotowano wiele propozycji artystyczno-rozrywkowych. W programie znalazł się m.in. koncert Alexandra Martineza, występy artystyczne zespołów seniorskich, liczne losowania nagród, pokaz mody Stylowych Seniorów – laureatów ogólnopolskiego konkursu „Głosu Seniora”, a także impreza integracyjna, którą poprowadziła DJ Wika. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa.Grupa osób pozuje do zdjęcia na tle ogromengo kościoła, wyłożonego cegłami, Kobieta w centrum zdjęcia trzyma w ręce tabliczkę z napisem Gmina Brzozów.

Sama impreza była doskonałą okazją do wspólnej integracji, rozmów, wymiany doświadczeń oraz zrelaksowania się. Seniorzy tryskali pozytywną energią, nie lada werwą, pokazując, że potrafią się świetnie bawić. Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz większe tłumy mieszkańców z różnych zakątków Polski i świata. W gronie tegorocznych uczestników imprezy znaleźli się również nasi seniorzy. Wycieczka do Krakowa, jak i całe wydarzenie przebiegło w ciepłej i serdecznej atmosferze. Pogoda dopisała, humory także. Seniorzy pełni wrażeń, wrócili do domów nieco zmęczeni, ale zadowoleni.

Cieszę się, że seniorzy z naszej gminy po raz pierwszy skorzystali z zaproszenia na Międzynarodowe Senioralia, organizowane w Krakowie. To wyjątkowe wydarzenie stawiające na integrację i aktywizację seniorów. Doskonała okazja do oderwania się od rzeczywistości, relaksu i dobrej zabawy. Dołożymy wszelkich starań, żeby kontynuować w następnym roku i kolejnych latach inicjatywę wyjazdu na to wydarzenie – zapowiada burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

Przypominamy, Gmina Brzozów przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolskiej Karty Seniora”, mającego na celu integrację i aktywizację środowisk senioralnych (osób 60+). Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.glosseniora.pl Można je uzyskać także w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie (parter pokój 10, nr telefonu 13 43 410 89).

Godziny przyjmowania: w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek: 7:30-16:30, wtorek-czwartek: 7:30-15:30, piątek: 7:30-14:30).

rdoŁ UG Brzozów

20-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: