REKLAMA

Minister NIEDZIELSKI w Sanoku: Chcemy kształcić lekarzy w szkołach zawodowych! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Minister NIEDZIELSKI w Sanoku: Chcemy kształcić lekarzy w szkołach zawodowych! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Być może przełomową informację, jeśli chodzi o polską służbę zdrowia, podał podczas dzisiejszego wystąpienia w Sanoku minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że wspólnie z ministerstwem edukacji przygotowany został projekt dopuszczający kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych.

Adam Niedzielski odwiedza dzisiaj Sanok w związku z oficjalnym otwarciem Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

O godzinie 10:00 w auli, odbyło się Zgromadzenie Plenarne Konferencji Publicznych Uczelni Zawodowych. W ramach tego punktu uroczystości, szef resortu zdrowia poinformował, że wspólnie z ministerstwem edukacji, przygotowany został projekt ustawy dopuszczającej kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych.

Pokładamy w was ogromną nadzieję na pomoc w zbudowaniu takiego zasobu kadr, który będzie potrafił odpowiedzieć na zwiększające się zdrowotne potrzeby leczenia Polaków – tymi słowami zakończył swoje przemówienie Adam Niedzielski, minister zdrowia.

VIDEO: fragment o kształceniu lekarzy około 11. minuty.

Na 12:30 ustalono oficjalne otwarcie nowego, efektownego obiektu UP Sanok – Centrum Symulacji Medycznej.

To ponad 30-milionowa inwestycja zrealizowana przez Uczelnię Państwową w Sanoku. W specjalnie zaaranżowanych warunkach, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne będą nabywać praktyczne umiejętności zawodowe. Centrum powstało na dawnym boisku, poniżej siedziby Straży Granicznej, przy ulicy Mickiewicza.

O 13:40 ma z kolei odbyć się briefing prasowy z udziałem szefa resortu zdrowia.

Prace budowlane przy CSM rozpoczęły się na początku października 2019 roku. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 30 472 977,84 zł. Od początku października 2021 r., wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego budynek będzie służył studentom kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

źródło: Red., Uczelnia Państwowa w Sanoku

21-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: