REKLAMA

Minister NIEDZIELSKI w Sanoku: Chcemy kształcić lekarzy w szkołach zawodowych! (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Minister NIEDZIELSKI w Sanoku: Chcemy kształcić lekarzy w szkołach zawodowych! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Być może przełomową informację, jeśli chodzi o polską służbę zdrowia, podał podczas dzisiejszego wystąpienia w Sanoku minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że wspólnie z ministerstwem edukacji przygotowany został projekt dopuszczający kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych.

Adam Niedzielski odwiedza dzisiaj Sanok w związku z oficjalnym otwarciem Centrum Symulacji Medycznej Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku.

O godzinie 10:00 w auli, odbyło się Zgromadzenie Plenarne Konferencji Publicznych Uczelni Zawodowych. W ramach tego punktu uroczystości, szef resortu zdrowia poinformował, że wspólnie z ministerstwem edukacji, przygotowany został projekt ustawy dopuszczającej kształcenie lekarzy w szkołach zawodowych.

Pokładamy w was ogromną nadzieję na pomoc w zbudowaniu takiego zasobu kadr, który będzie potrafił odpowiedzieć na zwiększające się zdrowotne potrzeby leczenia Polaków – tymi słowami zakończył swoje przemówienie Adam Niedzielski, minister zdrowia.

VIDEO: fragment o kształceniu lekarzy około 11. minuty.

Na 12:30 ustalono oficjalne otwarcie nowego, efektownego obiektu UP Sanok – Centrum Symulacji Medycznej.

To ponad 30-milionowa inwestycja zrealizowana przez Uczelnię Państwową w Sanoku. W specjalnie zaaranżowanych warunkach, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne będą nabywać praktyczne umiejętności zawodowe. Centrum powstało na dawnym boisku, poniżej siedziby Straży Granicznej, przy ulicy Mickiewicza.

O 13:40 ma z kolei odbyć się briefing prasowy z udziałem szefa resortu zdrowia.

Prace budowlane przy CSM rozpoczęły się na początku października 2019 roku. Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 30 472 977,84 zł. Od początku października 2021 r., wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego budynek będzie służył studentom kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne.

źródło: Red., Uczelnia Państwowa w Sanoku

21-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)