REKLAMA

Seniorzy z gminy Brzozów wzięli udział w Międzynarodowych Senioraliach w Krakowie

W dniach 15 – 16 września 2021 r. w Krakowie odbyły się po raz ósmy Międzynarodowe Senioralia. W wydarzeniu z inicjatywy Burmistrza Brzozowa wzięła udział delegacja seniorów z naszej gminy, dla których zapewniony był bezpłatny transport.

Senioralia zainaugurowała dzień wcześniej konferencja poświęcona doświadczeniom i inspiracjom w polityce senioralnej samorządów. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Krakowa, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Brzozowie przybliżyli realizowane w gminie Brzozów działania skierowane m.in. do osób starszych. Omówili programy: asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, opieka wytchnieniowa, bezpiecznie we własnym domu – usługi sąsiedzkie i teleopiekuńcze czy usługi transportowe door – to -door.

Główna część Senioraliów odbyła się zaś 16 września w parku Jordana, gdzie bawiły się tłumy ludzi. Poprzedziła ją uroczysta msza św. w Kościele Mariackim oraz pochód – parada ulicami Krakowa do parku. Seniorzy przebrani w barwne stroje, z balonami i transparentami przy muzyce maszerowali na miejsce wydarzenia. W parku na uczestników czekały liczne atrakcje. Można było wziąć udział w przygotowanych wykładach poświęconych zdrowiu, bezpieczeństwu, aktywności czy zagadnieniom z zakresu prawa i ekonomii oraz skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich. Ponadto dla seniorów przygotowano wiele propozycji artystyczno-rozrywkowych. W programie znalazł się m.in. koncert Alexandra Martineza, występy artystyczne zespołów seniorskich, liczne losowania nagród, pokaz mody Stylowych Seniorów – laureatów ogólnopolskiego konkursu „Głosu Seniora”, a także impreza integracyjna, którą poprowadziła DJ Wika. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa.Grupa osób pozuje do zdjęcia na tle ogromengo kościoła, wyłożonego cegłami, Kobieta w centrum zdjęcia trzyma w ręce tabliczkę z napisem Gmina Brzozów.

Sama impreza była doskonałą okazją do wspólnej integracji, rozmów, wymiany doświadczeń oraz zrelaksowania się. Seniorzy tryskali pozytywną energią, nie lada werwą, pokazując, że potrafią się świetnie bawić. Z roku na rok wydarzenie przyciąga coraz większe tłumy mieszkańców z różnych zakątków Polski i świata. W gronie tegorocznych uczestników imprezy znaleźli się również nasi seniorzy. Wycieczka do Krakowa, jak i całe wydarzenie przebiegło w ciepłej i serdecznej atmosferze. Pogoda dopisała, humory także. Seniorzy pełni wrażeń, wrócili do domów nieco zmęczeni, ale zadowoleni.

Cieszę się, że seniorzy z naszej gminy po raz pierwszy skorzystali z zaproszenia na Międzynarodowe Senioralia, organizowane w Krakowie. To wyjątkowe wydarzenie stawiające na integrację i aktywizację seniorów. Doskonała okazja do oderwania się od rzeczywistości, relaksu i dobrej zabawy. Dołożymy wszelkich starań, żeby kontynuować w następnym roku i kolejnych latach inicjatywę wyjazdu na to wydarzenie – zapowiada burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński.

Przypominamy, Gmina Brzozów przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu „Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolskiej Karty Seniora”, mającego na celu integrację i aktywizację środowisk senioralnych (osób 60+). Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.glosseniora.pl Można je uzyskać także w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Brzozowie (parter pokój 10, nr telefonu 13 43 410 89).

Godziny przyjmowania: w godzinach pracy Urzędu (poniedziałek: 7:30-16:30, wtorek-czwartek: 7:30-15:30, piątek: 7:30-14:30).

rdoŁ UG Brzozów

20-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)