REKLAMA

Kradziony motocykl rozłożony na części (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z Sanoka i przejścia drogowego w Korczowej zatrzymali pochodzące z kradzieży pojazdy – rozłożony na części motocykl KTM i poszukiwany Volkswagen Transporter.

Funkcjonariusze SG z Sanoka prowadząc kontrolę pojazdów w powiecie sanockim zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera. Kierowcą był 58-letni obywatel Ukrainy.

W trakcie kontroli przestrzeni bagażowej, funkcjonariusze ujawnili ukryte w pudłach za tylnymi siedzeniami części motocykla KTM 125 EXC. Po sprawdzeniu numerów identyfikacyjnych (widniały m.in. na ramie), ustalono, że jednoślad został skradziony we Włoszech i jest poszukiwany w całej Europie. Sprawę przekazano policji z Sanoka.

14-137418

14-137419

14-137420

Kilka dni wcześniej, na przejściu granicznym w Korczowej ujawniono, że pojazd marki Volkswagen Transporter który stawił się na wjazd do Polski pochodzi z kradzieży w Niemczech.

Dzięki użyciu odpowiednich przyrządów wykazano ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe nadwozia oraz tabliczkę znamionową. Ponadto, ustalono że data produkcji podzespołów pojazdu znacznie odbiega od daty produkcji samochodu. W trakcie dalszej kontroli stwierdzono, że z pojazdu usunięto wszelkie oznaczenia dodatkowe. W toku dalszych sprawdzeń ustalono też, że Volkswagen został skradziony w 2012 roku na terenie Niemiec, a jego wartość szacunkowa to ponad 34 tys. zł.

Pojazd wraz z dokumentacją przekazano funkcjonariuszom policji z Radymna.

źródło: BiOSG

22-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
sanok-kradziony-motocykl-rozlozony-na-czesci-zdjecia-00e7ts-4428