REKLAMA

SANOK: Tragiczna śmierć 17-latka. „Niewykluczony udział osób trzecich”

SANOK / PODKARPACIE. W niedzielę wieczorem, w dzielnicy Olchowce, we własnym domu znaleziono ciało 17-latka. Jak informuje sanocka prokuratura, na miejscu zdarzenia ujawniono różnego rodzaju farmaceutyki. W poniedziałek wszczęto śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, gdyż lekarz, który stwierdził zgon, nie wykluczył udziału osób trzecich. Ciało młodego mieszkańca Sanoka zostało zabezpieczone do badań. Jutro w miejscowym szpitalu odbędzie się sekcja zwłok.

Do tragicznego odkrycia doszło w niedzielę 20 maja w godzinach wieczornych. Pierwsi na miejscu byli ratownicy pogotowia, którzy zostali wezwani do młodego mężczyzny nie dającego oznak życia. Następnie o zajściu poinformowano policję i prokuraturę.

Lekarz stwierdził zgon po godzinie 20:00. Po identyfikacji okazało się, że denatem jest 17-letni mieszkaniec Sanoka. W toku oględzin znaleziono różnego rodzaju farmaceutyki. Na pytanie o bezpośrednią przyczynę śmierci odpowie sekcja zwłok oraz badania posekcyjne – informuje Izabela Jurkowska-Hanus, prokurator rejonowy PR w Sanoku. – W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła w tej sprawie śledztwo. Jako, że lekarz nie wykluczył udziału w zdarzeniu osób trzecich, będzie ono prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, czyli z art. 155 KK – dodaje prokurator.

Sekcja zwłok zostanie przeprowadzona w środę w szpitalu w Sanoku. Istotne mogą okazać się badania posekcyjne i wydana na ich podstawie opinia biegłego.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Wkrótce więcej informacji.

technology-2500010_1920
foto: pixabay.com

22-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
sanok-tragiczna-smierc-17-latka-niewykluczony-udzial-osob-trzecich-00e7ts-4976