REKLAMA

SANOK: Akcja pomocy Michałowi zbliża się wielkimi krokami! Nie przegap możliwości uratowania komuś życia!

SANOK / PODKARPACIE. Już za niespełna dwa tygodnie pierwsza odsłona wielkiej akcji nastawionej na pomoc choremu na białaczkę 22-letniemu Michałowi Radziejowskiemu z Sanoka oraz innym potrzebującym. W mieście pojawi się kilkudziesięciu wolontariuszy DKMS, którzy w kilku popularnych w Sanoku miejscach będą czekać na osoby, które rejestrując się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych, dadzą jasny sygnał, że chcą uratować komuś życia. Kto wie, być może swojemu krajanowi, Michałowi!

Michał Radziejowski. 22-letni chłopak pochodzący z Sanoka. Na co dzień studiuje informatykę stosowaną na AGH. Rozwija swoje pasje, spełnia marzenia, dąży do wyznaczonego celu… Tak było jeszcze niedawno. Niestety, na kilka dni przed Wielkanocą Michał trafił do szpitala, w którym przebywa do dziś. Teraz ma nowy cel – wygrać z ostrą białaczką szpikową.

Aby Michał mógł realizować swoje plany potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Dlatego zarejestruj się z bazie potencjalnych dawców szpiku i pomóż Michałowi i innym wrócić do zdrowia.

Akcje gromadzenia w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych często organizowane są dla konkretnych osób, choć każdy kto zarejestruje się w systemie może stać się dawcą dla genetycznego bliźniaka z całego świata. Ale miejsce zamieszkania może mieć wpływ na dopasowanie. Jak przekazują przedstawiciele DKMS, prawdopodobieństwo znalezienia dawcy wśród osób zamieszkujących ten sam teren co chory jest większe. Dlatego Michał w szczególny sposób potrzebuje pomocy właśnie sanoczan!

1

Rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w Sanoku odbędzie się:

2 czerwca w godzinach 11:00-17:00 – Dziedziniec zamkowy, ul. Zamkowa 2 – GROSAR Sp.zo.o., ul. Mickiewicza 38 – Miejski Dom Kultury, Plac Św Michała 6 – Galeria Sanok, ul. Jagielońska 30 – Galeria Posada, ul. Beksińskiego 4 – Hotel i Restauracja Bona, ul. Białogórska 47

3 czerwca w godzinach 12:00-19:00 – Rynek w Sanoku

9 czerwca w godzinach 12:00-17:00 – Skansen, ul. Aleksandra Rybickiego 3

10 czerwca w godzinach 14:00-19:00 – Skansen, ul. Aleksandra Rybickiego 3

Pomóż Michalowi i Innym

Jak przebiega pobieranie szpiku?

informacja dla dawców

Wkrótce więcej informacji. źródło: Fundacja DKMS / Facebook.com / materiały nadesłane

22-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
sanok-akcja-pomocy-michalowi-zbliza-sie-wielkimi-krokami-nie-przegap-mozliwosci-uratowania-komus-zycia-00e7ts-4773