REKLAMA

Powiatowy turniej szachowy dzieci ” ZŁOTA WIEŻA 2021” (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowo-rekreacyjnego odebrali uczestnicy Powiatowego Turnieju Szachowego Dzieci „O Złotą Wieżę 2021”, który 27 listopada odbył się w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie. W zawodach udział wzięło 17 uczestników – dzieci ze szkół podstawowych z Brzozowa, Haczowa, Górek, Starej Wsi i Humnisk.

FRONT

Turniej, którego organizatorem było Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie odbył się na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika. Warto zauważyć, że dla tych startujących, którzy dopiero w ostatnim czasie rozpoczęli swoją przygodę z szachami zawody były pierwszym aż tak poważnym sprawdzianem swoich umiejętności. Mimo niejednokrotnie wyrównanych partii zawody jednak odbyły się bez większych niespodzianek i po blisko 3,5 godzinnych szachowych bojach wyłoniono zwycięzców.

1_94

Wśród najmłodszych (kategoria I – roczniki 2012 i młodsi) triumfowali: Karolina Dziadosz (SP Brzozów 1) – 4,0 pkt. i Maksymilian Wojtuń (SP Haczów), który bezapelacyjnie wygrał wszystkie swoje partie, potwierdzając po raz kolejny swój niebywały talent. W kategorii II (roczniki 2009 – 2011) najlepszymi okazali się Milena Owsiana (SP Brzozów 1) – 3,0 pkt. i Dawid Futyma (SP Górki), który z kompletem zwycięstw wygrał również kategorię OPEN. Z kolei w grupie najstarszej (kategoria III – roczniki 2007 – 2008) wśród chłopców zwyciężył Dawid Tomkiewicz (SP Stara Wieś), który zgromadził 5,0 pkt. Dziewczęta tutaj nie startowały.

Tuż po zakończeniu ostatniej rundy odbyła się dekoracja uczestników, a nagrody w imieniu organizatora wręczył Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie – Krzysztof Tomkiewicz i Marek Szerszeń.

Turniej dofinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Brzozowie w ramach wsparcia na realizację zadań z zakresu kultury oraz kultury fizycznej i turystyki w roku 2021.

Serwis informacyjny Powiatu Brzozowskiego


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

E*pidemia to nie wynalazek XXI wieku! POMOC PRAWNA dla funkcjonariuszy na granicy!

tvPolska03-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: