REKLAMA

Powiatowy turniej szachowy dzieci ” ZŁOTA WIEŻA 2021” (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowo-rekreacyjnego odebrali uczestnicy Powiatowego Turnieju Szachowego Dzieci „O Złotą Wieżę 2021”, który 27 listopada odbył się w Zespole Szkół Budowlanych w Brzozowie. W zawodach udział wzięło 17 uczestników – dzieci ze szkół podstawowych z Brzozowa, Haczowa, Górek, Starej Wsi i Humnisk.

FRONT

Turniej, którego organizatorem było Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Brzozowie odbył się na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika. Warto zauważyć, że dla tych startujących, którzy dopiero w ostatnim czasie rozpoczęli swoją przygodę z szachami zawody były pierwszym aż tak poważnym sprawdzianem swoich umiejętności. Mimo niejednokrotnie wyrównanych partii zawody jednak odbyły się bez większych niespodzianek i po blisko 3,5 godzinnych szachowych bojach wyłoniono zwycięzców.

1_94

Wśród najmłodszych (kategoria I – roczniki 2012 i młodsi) triumfowali: Karolina Dziadosz (SP Brzozów 1) – 4,0 pkt. i Maksymilian Wojtuń (SP Haczów), który bezapelacyjnie wygrał wszystkie swoje partie, potwierdzając po raz kolejny swój niebywały talent. W kategorii II (roczniki 2009 – 2011) najlepszymi okazali się Milena Owsiana (SP Brzozów 1) – 3,0 pkt. i Dawid Futyma (SP Górki), który z kompletem zwycięstw wygrał również kategorię OPEN. Z kolei w grupie najstarszej (kategoria III – roczniki 2007 – 2008) wśród chłopców zwyciężył Dawid Tomkiewicz (SP Stara Wieś), który zgromadził 5,0 pkt. Dziewczęta tutaj nie startowały.

Tuż po zakończeniu ostatniej rundy odbyła się dekoracja uczestników, a nagrody w imieniu organizatora wręczył Leszek Gierlach – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Brzozowie. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie – Krzysztof Tomkiewicz i Marek Szerszeń.

Turniej dofinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Brzozowie w ramach wsparcia na realizację zadań z zakresu kultury oraz kultury fizycznej i turystyki w roku 2021.

Serwis informacyjny Powiatu Brzozowskiego


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

E*pidemia to nie wynalazek XXI wieku! POMOC PRAWNA dla funkcjonariuszy na granicy!

tvPolska03-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)