REKLAMA

Policja na wodzie. Dodatkowe patrole na Jeziorze Solińskim (FILM, ZDJĘCIA)

|

Policja na wodzie. Dodatkowe patrole na Jeziorze Solińskim (FILM, ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Choć do wakacji pozostało jeszcze nieco ponad tydzień, coraz chętniej i liczniej korzystamy ze sprzyjającej aury i wypoczywamy nad wodą. Nad bezpieczeństwem korzystających z tej formy wypoczynku czuwają policjanci. Tak jest m.in. na największym sztucznym zbiorniku retencyjnym w Polsce – Jeziorze Solińskim, gdzie służbę pełnią policjanci z Leska. Funkcjonariusze apelują o rozwagę i przypominają o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w rejonach zbiorników wodnych.

Na Jeziorze Solińskim bezpieczeństwa pilnują policjanci z Leska. W trakcie służby kontrolują kąpieliska, patrolują strefę przy zaporze od strony wody, kontrolują także jednostki pływające, ich wyposażenie i trzeźwość sterników. Policjanci z patrolu wodnego w Polańczyku dysponują trzema łodziami (dwie łodzie Sportis 650 oraz łodź Parker 650), dzięki którym szybko i sprawnie interweniują, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie wypoczywających nad wodą.

Jedną z takich interwencji funkcjonariusze podejmowali w niedzielę. W trakcie rejsu turystycznego z pasażerami sternik łodzi był pijany. Mężczyzna miał też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W czasie wakacji, we wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowe patrole. Tak też będzie w Solinie, gdzie dodatkowo podczas wakacji działać będzie sezonowy posterunek policji. Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów wypoczywających latem w Bieszczadach. Szczególną uwagę będą zwracać na tereny wokół Jeziora Solińskiego. Każdy z delegowanych policjantów dobrze pływa i potrafi udzielić pierwszej pomocy.

Policjanci przypominają!

Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku – o tragedię nietrudno. Aby wypoczynek nad wodą nie zmienił się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.

1. Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.

2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.

3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki bądź kamizelki.

4. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.

5. Nie skaczmy „na główkę”. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni. Gdy jednak w czasie kąpieli dojdzie już do urazu kręgosłupa, najważniejsze jest, aby ostrożnie przetransportować poszkodowanego na brzeg i koniecznie sprawdzić drożność dróg oddechowych. Natychmiast wezwijmy także pogotowie ratunkowe. Od naszej reakcji może zależeć czyjeś życie.

6. Materace zostawmy na brzegu – nie wypływajmy na nich na środek jeziora.

7. Nigdy nie wchodźmy do wody nawet po wypiciu najmniejszej ilości alkoholu.

KWP

16-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
policja-na-wodzie-dodatkowe-patrole-na-jeziorze-solinskim-film-zdjecia