REKLAMA

Sanocka lekarka przyjmowała łapówki. Ordynator neurologii przyznała się do winy

SANOK / PODKARPACIE. „Ordynator oddziału neurologii szpitala specjalistycznego w Sanoku Agata Ś. podejrzewana o przyjmowanie łapówek od jutra ma być odsunięta od pracy” – do takiej informacji dotarli dziennikarze Radia Rzeszów.

Prokuratura zarzuca Agacie Ś. popełnienie 38 przestępstw polegających na przyjmowaniu łapówek od swoich pacjentów. Lekarka została zatrzymana i przesłuchana, przyznała się do zarzucanych jej czynów.

„W tej sprawie zatrzymano jeszcze 22 osoby – to pacjenci Agaty Ś., którym przedstawiono zarzuty wręczania łapówek. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju. 9 osób przyznało się do winy” – informuje dalej Radio Rzeszów.

Prokuratura na ordynator Agatę Ś. wydała dozór policji i poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. zł. Lekarka ma także zakaz udzielania świadczeń medycznych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Sanocki lekarz wyprowadzony z gabinetu przez służby. Czy chodzi o korupcję?

6

16-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
sanocka-lekarka-przyjmowala-lapowki-ordynator-neurologii-przyznala-sie-do-winy