REKLAMA

Korupcja w sanockim szpitalu. Proceder trwał od 2014 roku (FILM)

|

Korupcja w sanockim szpitalu. Proceder trwał od 2014 roku (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 53 letnia ordynator oddziału neurologii sanockiego szpitala Agacie Ś., która dopuściła się przyjmowania łapówek grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymana 13 czerwca lekarka podejrzana jest o popełnienie 38 przestępstw z art. 228 § 1 k.k., polegających na przyjmowaniu korzyści majątkowych w postaci pieniędzy w różnych kwotach od pacjentów w związku z udzielaniem świadczeń medycznych w publicznej placówce zdrowia.

Śledztwo prowadzi Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie i obejmuje okres od marca do czerwca 2015 roku.

Przesłuchana w charakterze podejrzanego Agata Ś. przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, a następnie złożyła wyjaśnienia potwierdzające materiał dowodowy zgromadzony w toku śledztwa.

W wyniku prowadzonych działań prokuratura postawiła również zarzuty 22 osobom, pacjentom Agaty Ś., za wręczanie korzyści majątkowych osobie pełniącej funkcję publiczne. 9 osób przyznało się do winy. Prokuratura nie podaje jakie kwoty wchodziły w grę.

Wobec lekarki, po wykonaniu z jej udziałem czynności procesowych przez prokuratora, zastosowano kumulatywnie środki zapobiegawcze: dozór Policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu, poręczenie majątkowego w kwocie 50 tys. zł oraz zawieszenie w czynnościach służbowych w postaci udzielania świadczeń medycznych.

998933055

Foto: KWP Rzeszów

red.


Sprawa swój początek miała w 2014 roku. Do policjantów z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dotarły informacje, że lekarka, w zamian za wykonywane świadczenia lekarskie, w publicznym ośrodku zdrowia w Sanoku, przyjmowała łapówki. Funkcjonariusze zaczęli przyglądać się jej pracy.

Zgromadzony materiał dowodowy dał podstawy do rozpoczęcia realizacji sprawy. W poniedziałek funkcjonariusze pionów kryminalnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i Komendy Powiatowej Policji w Sanoku równocześnie weszli do 27 miejsc związanych z tym przestępstwem. Po przeprowadzonych przeszukaniach, 22 osoby, podejrzewane o wręczenie korzyści majątkowej, zostały przewiezione do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Wszyscy usłyszeli zarzuty wręczenia łapówki. Spośród podejrzanych pacjentów do popełnienia zarzucanych im czynów przyznało się 9 osób.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Zachowanie przestępcze może dotyczyć nawet kilkuset osób.

Policja i prokuratura apelują do osób, które wręczyły łapówkę, o zgłoszenie się do Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Przypominamy, że w przypadku poinformowania organów ścigania o wręczeniu łapówki sprawca uniknie odpowiedzialności karnej.

KWP

16-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
korupcja-w-sanockim-szpitalu-proceder-trwal-od-2014-roku-film