REKLAMA

Pies ciągnięty za samochodem dochodzi do pełni sił! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Maja – suczka, o której niedawno usłyszała cała Polska, wraca do pełni sił. Schronienie, profesjonalną pomoc medyczną oraz dobre serca znalazła w schronisku „Wesoły Kundelek” w Lesku. Wszystko po tym, jak kilkanaście dni temu właścicielka przywiązała ją do samochodowego haka i bestialsko ciągnęła po jezdni. Pracownicy schroniska z Leska zwracają się z prośbą o pomoc w zapewnieniu odpowiedniej opieki nad Mają.

O tym wstrząsającym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Ciągnęła po jezdni czworonoga przywiązanego do haka holowniczego!

Komunikat schroniska „Wesoły Kundelek” w Lesku:

Maja pod naszą opieką powoli wraca do zdrowia.

Głośnym echem odbiła się po Polsce sytuacja z Krościenka Wyżnego, w którym pewna „pani” przywiązała psa do samochodu i ciągnęła go jedną z dróg tejże miejscowości. Nie rozumiemy jak można postępować aż tak bestialsko…

Tym psem była Maja, która po tej strasznej sytuacji trafiła pod opiekę naszego schroniska. Przeszła u nas badania, które wykazały wiele problemów zdrowotnych.

Pierwsze dni w schronisku były trudne. Traumatyczne przeżycia ciągle nie dawały o sobie zapomnieć, ale teraz jest zupełnie inaczej. Maja nam zaufała i zrozumiała, że nie każdy człowiek jest zły, a my chcemy dla niej jak najlepiej.

Od pierwszych dni walczyliśmy o jej powrót do pełni sił fizycznych. Codzienna pielęgnacja ran sprawia, że powoli zaczynają się goić.

Wczoraj maja przeszła pierwszy z zabiegów… zabieg mastectomii jednej listwy mlecznej oraz sterylizacji (podczas badaniach usg stwierdzono guz na macicy). Usunęliśmy również jeden z wielu guzów, który widnieje na jej ciele w tkankach skórnych. Próbki zostały wysłane do badań histopatologicznych. Za 6 tygodni Maja przejdzie kolejne zabiegi.

Koszty leczenia Mai są wysokie. By móc dać Mai szanse na nowe życie potrzebujemy Waszej pomocy. Rzadko to robimy jednak w tej sytuacji bardzo o to prosimy. Wspólnie możemy pokazać Mai, że nie wszyscy ludzie są źli. W związku z czym otworzyliśmy zbiórkę i prosimy Was o pomoc. Wierzymy w Wasze dobre serca. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się pomóc Mai i znaleźć dla niej nowy, kochający dom. Prosimy Was o wsparcie naszej Fundacji „Wesoły Kundelek” pod numerem konta 37 8642 1012 2003 1218 5504 0001 z dopiskiem „Dla Mai”.

Zerknijcie również na zdjęcia. Tak zmienia się u nas Maja. Opieka weterynaryjna, behawioralna, pielęgnacja… uwielbiamy patrzeć jak nasi czworonożni przyjaciele wracają do pełni sił.

źródło: Schronisko dla psów „Wesoły Kundelek” – Fundacja – Fb

30-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: