REKLAMA

Pies ciągnięty za samochodem dochodzi do pełni sił! (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. Maja – suczka, o której niedawno usłyszała cała Polska, wraca do pełni sił. Schronienie, profesjonalną pomoc medyczną oraz dobre serca znalazła w schronisku „Wesoły Kundelek” w Lesku. Wszystko po tym, jak kilkanaście dni temu właścicielka przywiązała ją do samochodowego haka i bestialsko ciągnęła po jezdni. Pracownicy schroniska z Leska zwracają się z prośbą o pomoc w zapewnieniu odpowiedniej opieki nad Mają.

O tym wstrząsającym zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Ciągnęła po jezdni czworonoga przywiązanego do haka holowniczego!

Komunikat schroniska „Wesoły Kundelek” w Lesku:

Maja pod naszą opieką powoli wraca do zdrowia.

Głośnym echem odbiła się po Polsce sytuacja z Krościenka Wyżnego, w którym pewna „pani” przywiązała psa do samochodu i ciągnęła go jedną z dróg tejże miejscowości. Nie rozumiemy jak można postępować aż tak bestialsko…

Tym psem była Maja, która po tej strasznej sytuacji trafiła pod opiekę naszego schroniska. Przeszła u nas badania, które wykazały wiele problemów zdrowotnych.

Pierwsze dni w schronisku były trudne. Traumatyczne przeżycia ciągle nie dawały o sobie zapomnieć, ale teraz jest zupełnie inaczej. Maja nam zaufała i zrozumiała, że nie każdy człowiek jest zły, a my chcemy dla niej jak najlepiej.

Od pierwszych dni walczyliśmy o jej powrót do pełni sił fizycznych. Codzienna pielęgnacja ran sprawia, że powoli zaczynają się goić.

Wczoraj maja przeszła pierwszy z zabiegów… zabieg mastectomii jednej listwy mlecznej oraz sterylizacji (podczas badaniach usg stwierdzono guz na macicy). Usunęliśmy również jeden z wielu guzów, który widnieje na jej ciele w tkankach skórnych. Próbki zostały wysłane do badań histopatologicznych. Za 6 tygodni Maja przejdzie kolejne zabiegi.

Koszty leczenia Mai są wysokie. By móc dać Mai szanse na nowe życie potrzebujemy Waszej pomocy. Rzadko to robimy jednak w tej sytuacji bardzo o to prosimy. Wspólnie możemy pokazać Mai, że nie wszyscy ludzie są źli. W związku z czym otworzyliśmy zbiórkę i prosimy Was o pomoc. Wierzymy w Wasze dobre serca. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się pomóc Mai i znaleźć dla niej nowy, kochający dom. Prosimy Was o wsparcie naszej Fundacji „Wesoły Kundelek” pod numerem konta 37 8642 1012 2003 1218 5504 0001 z dopiskiem „Dla Mai”.

Zerknijcie również na zdjęcia. Tak zmienia się u nas Maja. Opieka weterynaryjna, behawioralna, pielęgnacja… uwielbiamy patrzeć jak nasi czworonożni przyjaciele wracają do pełni sił.

źródło: Schronisko dla psów „Wesoły Kundelek” – Fundacja – Fb

30-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)