REKLAMA

Nie żyje sanoczanka Edyta Bieńczak. Miała 37 lat

Jak podaje portal RMF FM nie żyje Edyta Bieńczak. Miała 37 lat. W rozgłośni zajmowała się bieżącymi informacjami. W RMF FM pracowała od 2008 roku. – Była fanką hokeja, tańca, miłośniczką Sanoka i krakowskiej Nowej Huty. Precyzyjna, konkretna, mądra — żegnają koleżankę koledzy z radia.

Jeszcze wczoraj ukazał się się jej ostatni artykuł dotyczący zmiany czasu. Jak wspominają ją koledzy i koleżanki była pracowita i precyzyjna. Specjalizowała się w ralacjach z meczów hokejowych.

Zdjęcie: archiwum RMF FM

Często wspominała m.in o rodzinnym Sanoku, oraz miejscu zamieszkania, czyli Nowej Hucie.

– Ciężko ująć w słowa 13 wspólnych radiowych lat. 13 lat pracy, dyskusji, rozmów i sporów. O rzeczy błahe, ważne i najważniejsze. Edyta była idealistką. Nieustępliwa. Jeśli w coś wierzyła, broniła tego z wielką żarliwością, piszą radiowcy po śmierci swojej koleżanki – czytamy. 

– W naszych sercach i w naszej redakcji nikt nigdy Cię nie zastąpi. Nie wierzymy, że odeszłaś. TY wzięłaś urlop na żądanie! Czekamy na Ciebie Edyta. Wszyscy w @RMF24pl – napisał na twitterze Marek Balawajder, dyrektor pionu informacji w RMF FM.

 

„Tak pięknie potrafiła mówić o swoim rodzinnym gnieździe, o sławnym „sanockim” malarzu – Zdzisławie Beksińskim, o urokliwych uliczkach, o tym, jak jej miasto rozkwita. Kiedy wracała z wizyt rodzinnych, zawsze przywoziła nam jakieś miejscowe słodkości” – piszą dziennikarze RMF-u.

– Są takie Fakty, które są dla nas bardzo smutne. Edyta Bieńczak. Osoba o wiecznym uśmiechu – pisze na twitterze dziennikarz Krzysztof Berenda. 

W notce umieszczonej na stronie radia czytamy: – Pochodzi z Królewskiego Wolnego Miasta Sanok – a to nierozerwalnie łączy się z miłością do hokeja. I właśnie tą najpiękniejszą dyscypliną świata zajmuje się w radiu z największą radością – napisano na RMF24.pl.

Zdjęcie: archiwum prywatne

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie!

30-09-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)